| EmyliaSustineCampaniaTPUrevive a întrebat:

Buna!
Imi puteti spune si mie cateva carti frumoase de dragoste, triste?
Cateva din cartile citite care mi-au placut foarte mult ar fi:Invitatie la vals, Scrisoarea de dragoste, Elevul Dima dintr-a 7-ea, Cazul Magheru de mihail Drumes, Mairteyi de Mircea Eliade etc.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| cat a răspuns:

Lorelai, La Medeleni de Ionel Teodoreanu, Panza de paianjan, Mirona de Cella Serghi, Accidentul de Mihail Sebastian, Ultima noapte de dragoste, întâia noapte de război si Patul lui Procust de Camil Petrescu
Acestea este o selectie personala a unora dintre cele mai frumoase romane de dragoste din literatura romana. Lectura placuta.

4 răspunsuri:
| xJelenaTrueLove a răspuns:

Mireasa evreica
Amurg
O plimbare de neuitat
Culoarea norocului
Un nou rasarit
Dragostea in vremea holerei
Brida
Vrajitoarea din Portobello
Invingatorul este intotdeauna singur
Dragoste la prima vedere
Draga John
Ultimul cantec
Imaginea din oglinda

sper ca te-am ajutat

| cosmin2344 a răspuns:

Citeste suonata lui kreutzer de tolstoi...e tragedie ai citit pe aripile vantului?

| Teeeeeoo97T a răspuns:

Eu ti-asi recomanda Twinlight. Toate cele 4 cati.
Eu nu am puttu sa ma opresc din citit fapt pentru care citeam una la 2 zile si acum le recitesc. Filmu nu se poate compoara cu catile.
Sunt foarte interesante si frumoase. Iti recomandwinking
Sper sa te fii ajutat:*

| Angelina_9825 a răspuns:

Micutele mincinoase