| CheetahQueen a întrebat:

Intrebare pentru elevii din Brasov de la liceele Saguna,Unirea sau Emil Racovita si nu numai:Cum este sa studiati la unul dintre aceste licee? Cum sunt profesori, elevii? Care sunt profilele cele mai cautate? Eu sunt clasa a 7-a si am media in jur de 9, 85 si prefer un profil bazat mai mult pe lb romana si engleza sau biologie,istorie, geograife decat pe matematica.Nu spun ca nu vreau deloc matematica ci nu exagerat de multabig grin.Ce alte licee stiti in Brasov care sunt bune si ce viitor poti avea in cariera daca practici liceul respectiv? Va rog vreau sa ma decid din timp.Multumesc si funda.Ciao!big grin

1 răspuns:
| Mada12345 a răspuns:

Pai eu ma gandesc sa merg pe biologie chimie ca sa studiez medicina poti sa te faci profesoara de engleza daca iti place istoria si romana te-ai putea face judecator depinde ce iti place