| EleniStama a întrebat:

intrebarea asta e pentru fete.eu am 13 ani si ma dor sanii la atingere si nu mi a mai venit menstruatia de 2 luni.e posibil sa fie o raceala sau o dereglare hormonala? va rog ajutatima! Multumesc anticipat! funda!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă ai avut vreun contact sexual (fie chiar și o „joacă") e posibil să fie ceva problemă... Dacă nu, poate fi un semn de apropiere a menstruației. Oricum ar fi, o vizită la medic ar putea să te liniștească mai mult decât ne dăm noi pe aici cu presupusul.

| Carmen100 a răspuns:

Bai da' sunteti culmea! Ziceti mai intai daca e regulat in pana mea, ca doar nu va ghicim noi gandurile. Daca e regulat mergi la doctor. Daca nu e, atunci nu'i nici o problema.
Pfoai ce educatie ati primit si voi de la parinti, zici ca mai traim in epoca de piatra sa fie un subiect tabu rolling eyes

| justsummer a răspuns:

Dureaza cateva luni pana ti se regleaza ciclul la inceput e foarte neregulat. Si te dor sanii pentru ca ai sindrom premenstrual cel mai probabil in cateva zile iti va veni.