| mmmmmiiiiiiiiiiiiiiiaaaaaaaaaaaammmmmmmmmmm a întrebat:

La Engleza avem de facut un proiect despre Hallowen! Iar eu nu stiu ce sa fac sad! As vrea ceva impresionat! M-am gandit sa fac un dovleac urias si hartie si aracet si sa ii pun un bec care lumineaza! Dar cred ca e o prostie! Asa ca m-am gandit sa va intreb pe voi! Ce sa fac? Idei? Ceva super! Dau funda! happy

Răspuns Câştigător
| SweetLittleAngel a răspuns:

Ideea ar fi geniala poti sa cumperi un carton mare pe care sa faci un dovleac urias si inspaimantator in relief ( asta inseamna ca un fel de efect 3D dar banuiesc ca stii) si pe langa el sa faci lilieci si vrajitoare din hartie creponata pentru matura vrajitoarei poti folosi scobitori sau ai putea sa faci o fata ingrozitor de hidoasa de vrajitoare din cocoloase de ziare facute cu aracet si sa-i dai forma unei fete, apoi o lasi la uscat. cand e gata o pictezi( nu uita de alunita) si ai putea sa pui o jucarie wooky-toky ( nu cred ca am scris bine, nu ma judecati big grin) care sa spuna happy halloween... alte idei ar fi sa faci ca un soi de film iei un carton cu lungimea de 10 cm si latimea de 5 il imparti in mai multe scene si apoi tai cartonul cu grija pe doua margini si doar cat latimea primului carton. Introduci cartonul cu secventele prin acele gauri si apoi il lipesti la spate. Asta doar dupa ce termini de desenat. Poti desena o poveste horror iar poti sa faci o gaura prin carton prin care sa-ti introduci mana pe care sa ai o manusa plina cu vopsea rosie. Va fi super funny. Orice vei alege, eu iti urez succes :*

1 răspuns:
| marian005 a răspuns:

Nu mi se pare o idee rea, incearca sa te inspiri de pe youtube, sunt sigur ca vei gasi multe idei.