| Ioanagrrrr a întrebat:

Bună,mă transfer in alta clasă și aș dori să creez o impresie buna,caracterul meu e oribil (mă fac mereu de rîs ori în fața colegilor ori a profesorilor) cum ar trebui sa comunic cu ei și cum anume sa mă comport, as dori sa leg o prietenie strânsă cu noua mea clasa

6 răspunsuri:
| Alexuţ02 a răspuns:

Nu încerci să te dai în spectacol pe acolo, nu faci chestii stângace, stai la locul tău până vine momentul să vorbeşti şi tu.

| Donsavas a răspuns:

S ar putea să ai o tulburare de personalitate, vezi tulburarea histrionica. Consulta un psiholog!

| Ioanagrrrr explică (pentru Donsavas):

Eu nu vreau atenție, doar vreau prieteni.Cateodata mă m-ai prostesc ce i drept.Si apropo ieri am fost la medic și am aflat că am tulburare obsesiva compulsiva

| Donsavas a răspuns (pentru Ioanagrrrr):

Da,exista tratament.

| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, invata sa saluti profesorii si colegii si apoi sa zambesti.
Nu initia o conversatie! Lasa-i pe altii sa comenteze, tu sa raspunzi cu "nu" si "da", dupa caz, ca sa eviti comentarii de prost gust, sau sa scoti vreo postie pe gura.

| Ioanagrrrr explică (pentru Donsavas):

Ți am trimis mesaj in privat, l-ai primit?