| Dennii a întrebat:

Buna mai am inca o intrebare pentru voi este o istorie foarte impresionanta prietena mea m-a ugat sa va povestesc eu in locul ei deoarece ea cand aude istoria asta plange mereu:d S-a intamplat ca sa-i placa de un prieten ff apropiat se inteleg binee dar exista multi intre ei adi pur si simplu el are prietena o prietena foarte apropiata ei adica ea tot ii spunea ca sa-l accepta si ieri s-a intamplat sa afle ca era aniversarea lor de o luna totusi il iubeste nespus ff mult il adora si nu stiu daca chiar ii pasa de iubita aia a lui da ieri mi-a povestit ca a fost la ea si chiar erau foarte apropiti si povestesc totusi ea crede ca nu are rost ca iar spune ca-l place dar are o impresie confused nu stiu tare proasta ca iar rade-n fata si-ar bate joc de ea ajutati-ne ca eu numai vreau sa o vad plangand pentru el nu stiu oare o place:swaiting nu stiu parerea mea este una sincera de amandoi se iubesc dar nu si-o spun am sfatuit-o sa-i zica ca ii place de el dar ii este foarte frica de ce se va intampla?
nu am nic-o impresie ajutati-ma dau vott si funda pentru cele mai bune raspunsuri plzz ajutati-ma asa ca intre prieteni :X:XX:X:X:
oare o place? cum isi da seama? cum sa se apropie de el? ce sa faca? cum sa-l desparta de ea? Cum sa fie impreuna? cum sa reactioneze? cum sa'l sarute cu ce motiv sau ce sa faca va rog is tare disperata ca numai suport sa vad ca plangeee :X:d:d:tongue ajutati-ma dau vot si funda plzzzlove struck

Răspuns Câştigător
| Deny1333 a răspuns:

Eu vreau sa te ajut, dar pe bune ca nu am inteles nimic din povestioara ta. straight face
Deci, prietenei tale ii place de un tip. Bun. Tipul are iubita. Ok... Iubita tipului e prietena buna cu ea. Aici e rau. straight face
Dar, daca ea considera ca tipa nu il merita sau ar fi in stare sa-si piarda prietena incercand sa fie cu el, atunci sa-i zica ceea ce simte. Daca sta cu prietena prietenei tale, inseamna ca tine totusi la ea. Nu pot sa garantez eu ca o place sau ca nu pe prietena ta, nu ii cunosc situatia si nu am cum sa le analizez reactiile, etc.
Daca si-ar bate joc de prietena ta, inseamna ca nu i-a fost nici macar prieten adevarat, daramite ceva mai mult. Ea poate sa-i spuna ce simte daca are putin tupeu, dar nu direct pentru ca va crede ca e o disperata si clar nu vrea asta.
Poate sa-si dea seama studiindu-i reactiile si observand cum se comporta cu ea, daca o trateaza ca pe iubita lui sau mult mai frumos fata de alte fete, sa incearca sa gaseasca un sens fix cuvintelor lui, etc.
Ce sa faca? Sa se duca frumusel la el si sa-i zica ori, sa incerce sa-l uite. Nu e singurul baiat te pe planeta, tough.
Nu e prea frumos sa desparti doua persoane si ar trebui sa se gandeasca la modul in care s-ar simti ea, sa se puna in locul iubitei baiatului. Dar, daca e destul de egoista si stie ca nu va avea mustrari de constiinta pe urma, sa se dea la tip si sa-l faca sa fie cu ea.
Poate sa-l sarute cand sunt mai apropiati, dar sa nu-l sufoce. Pur si simplu sa porneasca sarutul dar sa-l lase pe el sa continuie actiunea sau sa se retraga, ca sa nu fie totusi prea rau.
E destul de complicata situatia ei, nu prea pot sa-mi dau cu parerea concret.
Anyway, bafta prietenei tale! Tu fii langa ea si sustine-o sa nu mai planga, dar daca greseste arata-i ca sa nu ii fie mai rau apoi. happy

5 răspunsuri:
| TeddyAn a răspuns:

Da...daca te faceai inteles/inteleasa era mult mai bine. Iti recomand mai multa seriozitate la ora de romana

| Drăăă a răspuns:

O dragoste adevarata se observata.Nu cred ca prietena lui nu a observat-o pe prietena ta ca il place.Aici e vina ei,pentru ca nu trebuia sa se puna cu baiatu asta daca stia,sau cel putin,credea ca il place,cu atat mai putin daca sunt prietene bune.Tu te intelegi bine cu baiatu asta?,intreaba-l si vezi ce poti sa scoti de la el,intreaba-l daca o place sincer pe fata asta cu care umbla,si mai pune-i niste intrebari capcana ca sa se dea de gol,daca stii sigur ca o place pe prietena ta,explica-i lu' angryx=prietena lui)sa inteleaga cu frumosu,iar daca nu acc,inseamna ca o face intentionat,daca se despart si ei doi,prietena ta cu el, chiar se plac, incearca-i sai combini.restul vine de la sine. Sper ca te-am ajutat,Daca nu,trimite-mi id tau pe privat si iti explic pe mess, pana atunci, funda?:*

| ionela_2042 a răspuns:

Buna, am trecut si eu printr.o situatie de genul acesta.Baiatul respectiv poate sa o considere o foarte buna prietena si doar atat.Dar se poate sa o si placa si sa nu stie ce sa faca.Eu te.as sfatui sa ii zici prietenei tale sa il intrebe pur si simplu ce simte pentru ea ca nu o sa se intample absolut nimic grav.Si in functie de raspunsul lui vor ramane prieteni in continuare sau vor fi impreuna(acum depinde si de cati ani au amandoihappy )Sau daca nu are curajul sa ii zica in fata ar putea sa ii zica la telefon sau pe messwinking

| Dennii explică:

Pai daca nu intelegi totusi imi cer scuze dar daca totusi nu ai inteles nu trebuia sa raspunzi asa deci sa ma fac inteleasa pentru persoanele care vreau sa ma ajute ma pun in locul prietenei mele si vorbesc in numele meu asa imi este mult mai simplu :d Deci cunosc un baiat aproape de mine mai mic cu cate'va luni aproape de acceasi varstra are prietena respectivul baiat si este nu chiar asa buna prietena cu mine dar totusi asa ceva ceva mai departate suntem, nu stiu dar el la un momendat era obsedat ca sa zic asa de ea acum parca nu'i mai pasa se uita la mine foarte ciudat si ieri au implint o luna de cand sunt impreuna, si am ramas socata totusi suntem buni amici si mie imi zicea tot absolut tot si am ramas surprinsa ca nu mi-a zis nu stiu dar cred ca nu'i mai place de ea poate ca ii banala povestea dar este foarte reala ca nu stiu ce sa ma fac deoarece totusi nu pot sa'l uit stiu ca nu ii singurul baiat de pe Pamant da totusi il ador prietena aia zisa si iubita lui stie un secret ca ei i.am zis ca mie imi place de el acum iubitul ei si mie jena sa'l pivesc cred ca stie ca imi place de el iar, in acelasi timp cred ca nu stie habar nu am ce sa fac cum sa reactionez de accea v.am pus intrebarea asta care la unele persoane li se pare banala:-| totusi nu.mi pasa parearea alora imi pasa parerea celora care ma ajuta. Deci sa.i despart? Ce sa fac? Cum reactionez? Ii zic ca il plac? Cum sa ma dau la el? Stiu eu alte metode? plzzz funda pentru cel mai bun raspunslove struck deci i.am zis prietenei mele sa va zica viata ei suferintalove struck p nu etse povestea mea dar ca sa imi fie mai usor am pus-o pe prietena mea sa o scrie mersi anticipat vot*fundOOi love struck pentru cele mai bune raspunsuri

| Deny1333 a răspuns:

Aha, acum am priceput.
Pai, eu zic ca mai bine prietena ta sa-i spuna. Si daca nu o place tipu', sigur va vrea sa ramana prieteni. Iti zic din proprie experienta. Bine, mie imi e greu sa mai fiu prietena cu el, dar poate ei ii va fi mai usor.
Si, de ce i-a zis fetei acelea ca ii place de el daca este iubitul tipei?
Anyway, daca vrea sa-i desparta, o sansa tot are.
Bafta! Ajut-o si tu! happy