| Ionut_Iulian_1994 a întrebat:

Imi place o fata de ceva timp si ieri cand am fost in oras cu ea, o prietena de a ei si cu inca 2 prieteni de ai mei am observat imediat cand m-am dus langa ea dupa ceva timp a inceput sa vorbeasca despre un baiat ca arata bine dar nu il cunostea il vazuse pe strada oare incerca sa ma faca gelos? Si nu stiu daca chiar ma place? Puteti sa ma ajutati Va rog? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| STEFANXxX a răspuns:

Bine,acum inteleg.Deci,ce pot sa-ti spun, daca nu ai avut niciodata prietena asta nu inseamna ca nu se va primi nimic.Eu tot prima data cand imi placea de o fata nu stiam, de fapt stiam, doar ca nu aveam curaj sa-i spun.Si stii vad ca tu cauti raspunsul cum deci sa procedezi.Eu te ajut.In primul rand incearca sa o faci totimpul sa zambeasca.Iar mai apoi nu astepta daca va plimbati si amandoi taceti timp de 3 secunde incearca sa incepi tu primul vorba.big grin Suna cam complicat nu-i asa? Dar ce iti mai pot spune.Important e sa nu te dai batut.Totimpul exista o sansa oarecare.Impresioneaz-o cu un hobby oarecare.Dar stai! Tu poate inca nu i-ai recunoscut in dragoste.Eu pot sa-ti spun ca tu trebuie sa o intrebi, dar nu prin mess sau facebook sau prin mesaje telefonice.Cam complicat pentru tine, dar totusi incearca sa-i spui in fata.laughingStii, daca la mine prima data nu s-a primit si i-am spus pe mess pana la urma ceva relatii au fost, doar ca nu te lua dupa capul meu.Deci fa cum stii si cum crezi ca ai sa poti, eu cred ca ti se va primi ceva.Bafta!winking

6 răspunsuri:
| STEFANXxX a răspuns:

Stii Ionut nu esti copil mic, tu trebuie sa observi la ea ceva, daca face asta cam des inseamna ca vrea, iar daca a facut o singura data, poate...e ceva dubios.Dar tu nu te ingrijora.Acorda-i mai multa atentie si nu atrage la ceea despre cine vorbeste.Sincer sa-ti spun asa sunt ele.winkingBafta

| Ionut_Iulian_1994 explică (pentru STEFANXxX):

De fapt am 14 ani si pana acum nu am avut nici o prietena acest email e al unui prieten care nu mai avea nevoie de el.

| Ionut_Iulian_1994 explică (pentru STEFANXxX):

De fapt eu am 14 ani, si nu am avut pana acum o prietena, iar acest cont este al unui prieten care nu mai avea nevoie de el.

| neutrino a răspuns:

Se pare ca fata nu te place. Asa e in viata, unele fete te plac, altele nu.

| soriinaa a răspuns:

Pai daca vrei sa afli daca te place sau nu, o poti intreba pur si simplu. Acum, tu stii, cum se comporta ea in general cu tinee, daca iti da atentie, daca na stiu si eu, ti-a dat ceva semne cum ca i-ar placea de tine, daca se uita mai mereu la tine, daca incearca tot timpul cand va intalniti sa stea pe langa tinee, rade la glumele tale etc, intelegi tu. In orice caz, sunt fata, si iti pot spune ca, atunci cand ne dam seama ca un baiat ne place, ne place sa il facem un pic gelos, sa-i vedem reactia, sa il tachinam oarecum, sa il facem sa fiarba putin. Oricum, daca chiar iti place de ea, nu mai pierde vremea, si intreab-o daca si ea te place. Baftaa;*

| Ionut_Iulian_1994 explică:

Eu am 14 ani si nu am avut nici o data o prietena si nu stiu cum sa procedez, iar acest cont a fost al unui prieten care lui nu ii mai trebuie.

| STEFANXxX a răspuns (pentru Ionut_Iulian_1994):

Bine,acum inteleg.Deci,ce pot sa-ti spun, daca nu ai avut niciodata prietena asta nu inseamna ca nu se va primi nimic.Eu tot prima data cand imi placea de o fata nu stiam, de fapt stiam, doar ca nu aveam curaj sa-i spun.Si stii vad ca tu cauti raspunsul cum deci sa procedezi.Eu te ajut.In primul rand incearca sa o faci totimpul sa zambeasca.Iar mai apoi nu astepta daca va plimbati si amandoi taceti timp de 3 secunde incearca sa incepi tu primul vorba.big grin Suna cam complicat nu-i asa? Dar ce iti mai pot spune.Important e sa nu te dai batut.Totimpul exista o sansa oarecare.Impresioneaz-o cu un hobby oarecare.Dar stai! Tu poate inca nu i-ai recunoscut in dragoste.Eu pot sa-ti spun ca tu trebuie sa o intrebi, dar nu prin mess sau facebook sau prin mesaje telefonice.Cam complicat pentru tine, dar totusi incearca sa-i spui in fata.laughingStii, daca la mine prima data nu s-a primit si i-am spus pe mess pana la urma ceva relatii au fost, doar ca nu te lua dupa capul meu.Deci fa cum stii si cum crezi ca ai sa poti, eu cred ca ti se va primi ceva.Bafta!winking