| Anonima975 a întrebat:

Maine merg într-un pub în care nu am comandat niciodată cafea. Nu e în meniu, deși o au la bar. Cum sa cer? Zic Cappuccino, Caffe Latte etc sau e posibil sa aibă ei alte denumiri pentru cafea? Nu știu și nu vreau sa ma fac de ras. Cum comand?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai varsta de a intra intr-un pub.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ceri fix ce fel de cafea vrei sa bei. Sau intrebi ce cafea au. Nu te mănâncă nimeni in niciunul din cazuri

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca exista un chelner care preia comanda ii spui lui cu ce fel de cafea doresti sa fii servita. In caz contrar te prezinti la bar si ceri barmanului sa te serveasca cu cafeaua pe care doresti sa o consumi. Sanatate!