| euu03 a întrebat:

Nici nu stiu cum sa incep sa va povestesc sad Acum cateva zile m-am certat cu fostul meu prieten cu care am fost timp de 3 luni, imi placea de foarte mult timp de el si am luptat mult ca sa putem fi impreuna, mai ales cu mama mea. Tot din cauza lu` mama ne-am si despartit deoarece aceasta l-a sunat si -a zis sa ma lase in pace. La scoala am discutat cu el si a spus sa incerc sa vorbesc cu mama mea ca sa ne impacam, pentru ca m-a vazut ca plang...Toate bune si frumoase am reusit sa o conving pe mama sa ma lase sa ma impac cu el dar cu conditia ca si aceasta sa discute cu el.pe mess cand i-am zis ca vrea mama sa vorbeasca cu el a zis "k nu, mai bine mai asteptam daca nici asa nu merge.treaba e serioasa.nu vreau probleme si morale"sad.si nu am mai vorbit pentru ca in ziua aceea nu am fost la scoala, a doua zii aflu ca este cu o alta fata cu care eram cat de cat prietena vorbeam... mi-am pus un status de genul"sunt cameni de *** care n-au nimic de castigat, care -pot sa iti fure vise, daca nu intelegi aceste rime inseamna ca esti unul de al lor pisa-m-as pe tine" iar el mi-a zis "multumesc pentru status, daca tot imi urezi ca te pisi pe mine ia si ignor"sad... n-am apukt sa ii zic ca nu era pentru el ci pentru fata cu care este impreuna,sad .cum pot sa imi dau seama daca chiar mi-a dat ignor sau offline?sad pls spuneti-mi.multumesc big grin

22 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sincer, orice om normal la minte i-ar da ignore unei persoane care isi pune acel status, indiferent cui ii este adresat. O fi si el om serios si cand vede ce limbaj ai, e normal sa nu mai vrea sa aiba de-a face cu tine. Incearca sa citesti o carte de bune maniere, sa te cizelezi un pic, fiindca altfel toata lumea te va da la o parte si vei ramane singura si izolata. Nimeni nu vrea sa vorbeasca cu persoane care au un comportament urat si un limbaj de mahala.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Elly, un om cu o minima educatie si respect pentru el insusi, mai bine moare si nu spune asa ceva. Nu exista un motiv suficient de bun pe lumea asta sa te injosesti asa, doar daca asa esti tu. Daca esti un om educat, curat, cu buna-cuviinta, nu ajungi niciodata nici macar aproape de o asemenea situatie, crede-ma. In 30 de ani de viata nu am spus nimanui aceste cuvinte, nu le-am gandit despre nimeni si sper sa ma ajute Dumnezeu sa n-o fac niciodata.

| monyk a răspuns:

Buna, poti afla daca ti-a dat ignore sau offline doar daca te uiti daca te uiti pe programul invizibil, dar nu poti sti daca ti-a dat offline sau ignore, doar daca e pe mess poti afla, nu e deloc frumos din partea lui cum s-a purtat, mai bine ignora-l si lasa-l sa isi faca de cap, nu merita daca s-a purtat asa, bafta.

| oz a răspuns:

Si te simti mandra pentru statusul tau genial...de o inteligenta aparte...mai ales rima aia fenomenala "***" si "castigat" si finalul care aduce o nota de suspans "pisa-m-as pe tine"..."tine" asta este un termen larg... te-ai referit la el...la prietena ta...asta stii doar tu. Ai sarit cu "rimele" la prietena ta dar...nici nu te-ai gandit cat de repede a uitat asa zisul "iubit" de "frumuseatea ochilor lui"...adica tu. Intr-o zi tac pac...alta "faptura"...pai ce sa spun...cine se aseamana se aduna...eu zic ca va meritati.

| oz a răspuns:

Bai frate...eu nu am zis ca omul nu greseste...eu am zis ca omul nu gandeste... daca te gandeai 10 secunde...sunt sigur ca gaseai un status mult mai competent care sa "vizeze" persoana care trebuie.
Omul invata din greseli... dar numai daca sunt corectate... daca nu... le repeta...
Eu unu cand gresesc...realizez... imi cer scuze si chiar multumesc persoanei care mi-a atras atentia...nu sar cu gura si spun ca stiu ca am gresit...nu am nevoie de morala ta etc.
Gresesti platesti...trebuie sa iti asumi responsabilitatea...

| JoJo a răspuns:

Atunci pentru. ce te mai stresezi? daca ti-a facut atatea...las`l in pace si vezi-ti de viata tawinkinghappy... el sa ramana cu aia!

| Abcfunny a răspuns:

Am o idee smug fa`ti un id anonim big grin si bagai id-ul acolo ...si poti vedea daca ti-a dat igg sau nu.

este cea mai simpla modalitate:*
te pupic:*

| Dara a răspuns:

O greseala recunoscuta, e pe jumatate iertata. Ai sa intampini multe in viata, pastreaza-ti capul pe umeri, caci altfel vei face gafe mari. Fata respectiva nu-ti este prietena, o prietena nu-ti face asa ceva, iar baiatul... nu stiu cat tine la tine, daca ideea de a vorbi putin cu mama ta l-a speriat asa tare incat imediat ce ai intors capul s-a si intalnit cu alta fata. Cred ca abia astepta sa gaseasca un motiv de "suparare". Daca vrei sa lamuresti lucrurile, eu zic sa stai de vorba "face to face", nu pe mess. In felul acesta vei putea sa-i explici ce era cu acele cuvinte si vei vedea cam in ce stadiu mai este relatia voastra. Nu te arata prea disperata in fata lui - in definitiv, nu cred ca ti-ar placea sa stea cu tine doar de mila. Indiferent de rezultate, nu dramatiza si fii tare. Din cati baieti sunt, in curand vei gasi tu unul ceva mai curajos. Succes.

| FoXy a răspuns:

Nu cred ca ai cum sa afli daca ti-a dat ign sau offline. Fa`ti un alt id si discuta cu el.

Pup:*

| TeoIonela a răspuns:

Nu poti sa vb cu el la scoala?

| sweetgirl_6205 a răspuns:

Pai poti intra pe www.imvisible.ro si vezi daca e invizibil sau online. Daca scrie ca e online si la tine nu apare atunci ti-a dat ignore. Ce sa spun, probabil s-a simtit jignit la statusul tau. Urat din partea lui ca s-a combinat cu fata aia.Eu zic sa te duci sa-i spui ca status nu era pentru el si atat! Nu e frumos ce a facut, ai putea sa-i spui asta dar atat! Dupaia esti indiferenta si lasa-l sa-si vada de viata lui! Oricum probabil l-a speriat faza cu mama ta.

Iti doresc succes si de acum ai grija cum procedezi in relatii.Nu spun ca nu ar trebui sa-i spui mamei tale de relatiile tale dar totusi gandeste-te ca esti mica(presupun) si relatiile serioase nu-si au rostul acum.

Mult noroc:*. Poate ne mai povestesti cum au decurs lucrurile!

| euu03 explică:

Pei nu stiu sad... mi-e oarecum rusine, sa nu imi faca vreo faza "pleaca de aici ca ma stresezi, numai scap de tine" sau faze de genul acesta :-

| euu03 explică:

Auzi, de fapt vezi. n-am nevoie de critici da? daca nu vrei sa imi dai un sfat nu imi dai si gata nu te obliga nimeni, mai bine nu raspundeai la intrebare si gata da? oh go on eu nu va inteleg ce tot criticati atat lumea, fiecare greseste da? acum numai pot sa fac nimic asa ca... n-am nevoie de criticile tale OZwinking!

| euu03 explică:

Draga Brigaela, crede-ma ca am avut si inca am mii de motive pentru care am pus acel statuswinking! Si crede-ma de de obicei nu vorbesc asa, dar acum numai am nevoie sa-mi tot spuneti ca am gresit pentru ca stiu si eu asta foarte bine, ce am scris eu mai sus e pe scurt, nu ma asteptam ca o prietena de-a mea sa ma tradeze asa si in primul rand nu ma asteptam de la el..., ma simt umilita un nimic, ma simt luata de proasta etc. nu-mi caut scuze pentru ceea ce am scris la status dar in momentul acela chiar numai judecam... daca ati stii tot ce mi-au facut oh go on

| euu03 explică:

Stiu ca am gresit atunci cand mi-am pus acel status si regret enorm, realizez si eu ca acela nu era un limbaj potrivit pentru o fata, dar nu mi-am dat seama in acel moment.

| euu03 explică:

Bine Brigaela... n-am nevoie de morala ta ok? am recunoscut ca am gresit si gata. n-am nevoie sa imi sari tu in capwinking...bine ca esti tu aia perfectaoh go on, lasa ca trebuie sa mai existe si oameni perfecti ce ne-am face fara ei.winking, exista o vorba ca omul spune lucruri pe care nu le vrea la nervi... dar nu iti zic tie pentru ca tu esti aia perfecta...numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce rozz de vitsa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti baietii sunt asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in primul rad jegosu nu te merita...mai ales ca atunci cand mama ta a decis ca va discuta cu el... baiatu a dat inpoi d teama probabil ca va avea o relatie serioasa cu tine si nu dorea s aibe responsabilitatzi fata de tine sh pentru ca imediat a iesit cu alta de aici trebuie s ti dai seama ca nu te merita... sunrt multi baieti pe lume dc te ai oprit s suferi dupa asta? sigur nu merita daca ti a facut asta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merita numeni pe lumea asta sa superi pentru el. ignora-l din toate punctele de vedere si asta il va durea cek mai tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te si culca`te fetito

| 4H057 a răspuns:

Pai ce as putea spune e decat sa-l lasi in pace sasi vada de viata lui si uh de a ta ca sunt pe lume o gramada de baieti draguti si de treaba nu e singurul baiat.Si eu am fost intr-o situatie aproape identica cu a ta, eu sunt baiat big grin. Dar imi pare rau sa aud despre altii probleme din astea. Asa, deci sa vezi daca el este online/offline cauti pe google yahoo sattus si scrii id lui unde iti arata...