| TeoIonela a întrebat:

o intamplare haioasa din viata voastra de elevi?batting eyelashesbatting eyelashes

5 răspunsuri:
| Daniela_6645 a răspuns:

Chiar astazi am fugit de la o ora de engleza cind sa revin in scoala chiar la usa diriga...ce a continuat cred va dati seamabig grinbig grinbig grin

| mgtow a răspuns:

Eram la ora de educatie fizica si incepusem sa ne batem intre colegi cu saltelele care erau pe acolo si erau niste geamuri (ferestre) si deodata unul din colegi s-a ferit de saltea si am spart un geam. Ne-am cam speriat am lasat jos saltelele cum erau repede si apoi intra niste mistocari (baieti cu fite stii tu) stau pe acolo si mai vine un profesor si le zice ce au facut trebuie sa plateasca geamul spart si ei zic dar nu e vina noastra si nici nu s-au prins ca a fost vina mea. Banuiesc ca ei au platit noul geam.

| Daniela_6645 a răspuns:

Salut,chiar astazi mi s-a intimplat, am fugit de la o ora de engleza si cind sa dau sa intru in liceu tocmai si diriga.cred va dati seama ce acontinuat big grinbig grin

| RonoaZoro a răspuns:

Si mergea omu' cu masina pe strada... cand, la un moment dat, il opreste organu'
P: - Buna seara! Plutonier major Capsuna. Actele dumneavoastra la control.
Scoate omu' actele, totu' in regula, cand... prea iubitul nostru politist, vede ca masina nu era dotata cu stergatoare de parbriz.
P: - Domne', ce sa mai, iti dau amenda.
S: - Hai, domn' politist. Va rog frumos. Sunt si eu sarac, n-am bani de amenzi.
P: - Domne', eu respect legea... Da'... hai, ca poate te iert. Ia raspunde matale la o intrebare, si daca raspunzi, te iert.
S: - Spuneti...
P: - Mergi pe strada, seara, si din fata se apropie 2 faruri. Ce e?
S: - Masina, ce sa fie?
P: - Masina, masina, da' ce marca? BMW, Mertz, Opel?
S: - Nu stiu, domne'.
P: - Hai, ca sa vezi ca-s baiat calumea, iti mai pun o intrebare. Mergi pe strada, seara, si din fata se apropie un far. Ce e?
S: - Motocicleta, ce sa fie?
P: - Motocicleta, motocicleta, da' ce marca e? Kawasaki, Suzuki, Honda?
S: - Nu stiu, domne'.
P: - Gata, iti dau amenda!
S: - Domne', daca tot dai amenda, hai sa-ti pun si eu o intrebare. Mergi pe strada, seara, te apropii de un pod si vezi o gagica: crac, tate, cur. Ce e?
P: - Pai... ce sa fie? O curva!
S: - Bine, bine, e curva. Da' cine e? Ma-ta, sora-ta, nevasta-ta?

| ReeaAndreea a răspuns:

Pai ar fi multe dar hai sa.ti spun una mai recenta. luni vroiam sa plec de la ultima ora de bio. si cum nu vroiam sa plec singura am intrebat prin clasa cine vrea sa mai plece si s.a oferit toata clasa. asa ca pusesem la cale un chiul in grup. toate bune si frumoase noi ne pregateam sa plecam iar baietii au plecat inaintea noastra si fetele au ramas in urma. ne.am ascuns in baie ca sa nu ne vada bgs si sa putem pleca in liniste si pace dar intra o copilita de vreo 10-11 ani in baie si lasa usa deschisa iar bgsul fiind pe hol mine.a vazut si ne.a zis sa iesim afara... va dati seama ce tablou sa iasa vreo 10 fete una dupa alta din aceeasi baie iar eu avand ghinionul sa fiu ultima bgs.ul ma opreste putin si imi zice : daca tot erati atatea acolo de ce nu ma.ti chemat si p mine?laughing eu auzind asta am iesit cu pasi grabiti din baie si m.am indreptat cu viteza maxima afara din scoala impreuna cu restul fetelor. si la poarta scolii stateau baietii care ne asteptau. trecusera deja cam 30 de minute din ora iar noi nu ne hotaram ce sa mai facem si stateam cu totii in fata scolii la un momentdat vine cineva in spatele nostru si ne intreaba : voi nu trebuia sa fiti la scoala iar noi toti negam si spuneam ca am iesit mai devreme... dar cand sa intoarcem capul ghiciti cine era? profa de bio laughing care incantata de talentul nostru de a reusi sa plecam neobservate ne.a invitat la un suc. si uite asa ora de biologie s.a transformat intr.o ora la care am mers sa savuram o cola recewinking sper ca v-a placutwinking