| ArianaVera a întrebat:

Buna! Oare stie cineva daca exista varianta de camin privat sau camin cu camere pentru o singura persoana in Cluj? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Da, exista, cauti pe google, camin privat camera single cluj' si gasesti.Dar vezi ca nu e chiar cel mai ok daca situatia financiara te constrange, mereu e mai ieftin si adesea mai fun cand ai un coleg/o colega de camera.Iar la caminele din cadrul facultatilor nu mai este asa nasol ca pe vremuri, e chiar misto, s-au facut in toate orasele destule modernizari in campusurile studentesti.Cred ca merita sa le iei si pe astea din urma in considerare.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Afli mai multe despre cum sunt dispuse locurile de cazare in caminele din cluj https://www.clujlife.com/......rima-data/

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista asa ceva!
Camere de camin studentesc nu se fac precum hotelurile sa acomodeze cu lux pe studenti, dimpotriva, camerele au cate 4- 6 paturi intr-o camera, fiindca studentii nu au bani sa plateasca hoteluri de lux, iar la camin merg sa doarma si sa invete. Baile sunt comune cat si cantina la care se mananca.

Ce vrei tu gasesti la gazda privata, la hotel ori motel, nu la caminele studentesti.