| diana_2372 a întrebat:

poate ma puteti ajuta cu un sfat, de la un timp ma tot cert cu prietenul meu, cateodata din chestii minore, credeti ca distanta e de vina avand in vedere ca el e intr-un loc si eu in altul si ne vedem o data sau de doua ori pe saptamana si si atunci putin? si daca puteti sa-mi ziceti cum sa fac ca sa evit certurile cum sa-i explic ca daca ne tot certam relatia nu va ajunge nicaieri.

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ideea e sa lasati de la voi. O cearta dureaza la infinit pentru ca adevarul e de ambele parti.Ideea e sa gasesti echilibrul intre cele doua adevaruri.Lasa si tu de la tine si incet, incet va lasa si elwinking

| Dulke a răspuns:

Da intr-adevar o sa va raciti vorbeste cu el i'am usurel data viitoare cand va vadeti si spune'i tu frumos din suflet sa simta uite iubirea mea c sau eu stiu noi ne tot certam daca tu te'ai plictisit de mine gaseste iubitu meu alta sau daca nu eu ma voi schimba pentru tine ca te iubesc ...etc te descurci tu. dar nu inteleg o chestie va certati din prea multe iubire gelozie etc sau ca va enerveaza persoana celuilalt si ca nu va acordatia tentie sau poate unul dintre voi are pe altcineva ma refer la el. ma rog. ofh greu. vorbeste cu el

| lavyBandB a răspuns:

Mai... daca voi chiar va iubiti si tineti mult unul la celalat distanta nu trebuie sa va stea in cale.Eu nu cred ca distanta e motivul pentru care va certati atat de des...ar trebui sa te uiti si la alte aspecte.cum ar fi: daca el provoaca certurile inseamna ca poate ar vrea sa va despartiti ca a gasit pe altcineva sau poate nu mai simte aceleasi lucruri pentru tine ca la inceputbig grin

| Alecs_2170 a răspuns:

Diana faceti ceva cat mai puteti.

eu m-am despartit de prietena mea acum cateva zile si sincer nu mai vreau sa treaca nimeni prin ce am trecut eu.

cu siguranta unul din voi e cam incapatinat daca nu am2.

si nu cred ca distanta e de vina. e adevarat ca distanta nu e tocmai pro pentru o relatie buna, dar daca va iubiti nu ar trebui sa fie asta problema.

nu mai fiti incapatinati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut Diana happy
Distanta nu-i de vina crede-ma. Aveti noroc ca va vedeti o data sau de doua ori pe saptamna cum ai zis, pe cand alte cupluri asteapta luni pana sa se intalneasca din nou. Ce-ar fi sa stati de vorba?happy Nu pe mess, nu la telefon ci fata-n fata, cu calm atunci cand va veti vedea din nou. Cearta nu duce nicaieri niciodata. desi uneori se duce de tot. Presupun ca aveti si motive pentru care va tot certati mereu. Stati de vorba putin, discutati despre asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste serios cu el si intreaba-l ce il deranjeaza. Si distanta poate fi un motiv dar nu esentialul.