| kidulinha a întrebat:

Buna :* Poate un lantisor sa fie din aur daca nu e stantat? Daca n-are cifrele alea, daca nu e marcat >:"? :*

Răspuns Câştigător
| 211wasgnij a răspuns:

Daca il cumperi de pe taraba de la rromi poate sa fie din aur suflat dar am vazut la balciuri locale asemenea specimene de oameni care vindeau bijuterii din aur si argint stantate, cine se stie cu asemenea lucruri poate fraieri multa lume. De asta e bine sa cumperi doar dintr-o bijuterie/amanet ceea ce doresti chiar daca e mai scump decat sa afli destul de devreme ce frumos ai luat teapa.

1 răspuns:
| Xab a răspuns:

Nu. Tocmai de aceea sunt marcate: pentru a vedea ca sunt in argint