| anonim_4396 a întrebat:

Puteti va rog sa mi spuneti si mie care este subiectul schitei la D-l Goe, de I.L.Caragiale? adica ce trebuie sa scriu.
multumesc mult
funda

Răspuns Câştigător
| ionelis12 a răspuns:

In D-l Goe de Ion Luca Caragiale subiectul este d-l Goe si este un copil de 10 anisori foarte rasfatat si nazdravan si cele care trebuiau sa-l duca la Bucuresti erau m-am'mare; Mamita si si mamitica care acestea sunt:m-am'mare matusa, mamitica matusa si mamita mama acestuia.Acestea doreau sa-l duca pe D-l Goe la Bucuresti ca acesta sa nu mai ramana repetent si anul acesta.