| Zal3e a întrebat:

Sa va explic! Astazi am incercat sa intru pe facebook si mi s-a facut rosu si dupa mi-a aparut 2 chenare: Acceseaza >oricum!- Inapoi la zona sigura! si asa imi aparea la toate care intram si nici messenger'ul nu imi merge! imi zice ca am o problema la internet dar merge si ieri l'am platit. Ma poate ajuta cineva? funda:-

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pana la urma alte site-uri in browser iti merg? Ce browser folosesti? Poti sa faci un print screen de pe facebook si YM?

CUM FACI UN PRINT SCREEN? Te duci la pagina respectiva si apesi tasta PrtScr (dreapta sus)apoi deschizi Paint si dai ''Lipire''(sau Ctrl + V ) ->o sa-ti apara pagina acolo->dupa care o salvezi in format jpg sau png. Daca ai windows 7 mai ai si varianta unui mic program care il ai deja preinstalat ->SNIPPINGTOOL (il cauti in START). Acum pentru a obtine si un link pentru pagina respectiva incarci acea poza aici http://imgur.com/ si dupa incarcare iti va rezulta cateva linkuri (tu il copiezi pe al doilea din stanga sus -> Direct Link (email & IM)) si il postezi unde vrei tu (daca vrei sa arati poza cuiva ii trimiti acel link ->in cazul tau postezi linkul aici)

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/nKA3Y.jpg )

| youangeldevil a răspuns:

Asa imi facea si mie. dar dupa o vreme a trecut