| DinaLov3 a întrebat:

Bunahappy se apropie finalul clasei a 8 a si am nevoie de melodia de la cantecul " Se scurg", dar nu cel care il canta penticostalii laughing ci acesta :

1.Se scurg din ochi lacrimile, se scutură şi florile

Ninge pe-aleea cu castani, adio ani, minunaţi ani.

Refren: Dar anii trec şi nu mai vin, te-mbată a lor parfum fin,

Cu nostalgie şi cu dor in amintirea anilor

Dar anii trec şi ce păcat, câte-amintiri de neuitat

Au răsărit la noi în şcoală, când eram odinioară.

Si daca m-ai stiti ceva cantece dar sa-mi dati si melodia nu numai versuri. Funda cine poate sa ma ajute.

Răspuns Câştigător
| SefaTa97 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=SsSFf2-4U90 aceasta ar fi o varianta si mai stiu una :
http://www.youtube.com/watch?v=-Yl6pmZ2kn0. A doua parca e mai draguta:).
Funda?