| Livianananana a întrebat:

Astazi am depus dosarul de inscriere la liceu si..pe cererea aceea am scris ca limba moderna 1 e franceza pe care o fac din clasa a 3a si care nu prea s-a lipit de mine si a 2a am scris engleza, la care ma pricep mai binisor desi o fac din clasa a5a.Eu vroiam sa scriu ca e limba 1 engleza deoarece ma temeam ca voi da teza la franceza la care nu ma pricep deloc:-s...si vroiam sa intreb la ce limba straina voi da teza[ daca dau la franceza am incurcat-:-s], pentru ca sunt la stiinte sociale si se da la o limba straina si mai vroiam sa stiu la ce limba voi da bacul... daca este la alegere si daca este diferentiat dupa cati ani am studiat. Funda pentru cel mai ambiguu raspuns si vot:-s.Pot face o cerere cv ca sa dau teza la engleza/?

1 răspuns:
| Mandarina888 a răspuns:

O sa ai limba franceza principala, deci teza o vei da din franceza numai daca nu vorbesti cu profii si sa te mute ei!