| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara tuturor. Vreau sa va povestesc ceva.E o intamplare stranie, de fapt sunt mai multe.Nici macar in ziua de azi(asta mi s a intamplat in 2008 si abia acum am hotarat sa povestesc despre asta)n am gasit o explicatie plauzibila.In primul rand, trebuie sa mentionez ca o perioada buna de timp(8 ani)mi am pierdut credinta in Dumnezeu.Incepem cu inceputul.De multe ori cadeau pahare de pe masa si se spargeau.Mama nu m a crezut, sustinand ca eu am spart paharele.Intr o zi, cand dormeam la amiaza, am visat ca levitam.Nimic iesit din comun,doar ca am deschis ochii si... Tavanul era la nici un metru de mine.Jur, pe ce am eu mai scump, ca nu inventez nimic! Efectiv tavanul era in fata mea.Am stat nu mai mult de 3 sec si am cazut in pat.Mi am tras 2 palme.Eram in stare de soc.Nu imi venea sa cred.Dar,mai nou, Imi porneste radio-ul singur... Aveti idee ce mi se poate intampla? Ce sa fac? A, prietena mea m a facut sa am din nou incredere in barbosul.Merg chiar si la biserica.

5 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Eu din cate vad nu te prea ajuta ca mergi la biserica si crezi din nou in "barbosul". Dovada e ca ai pus aceasta intrebare.

| AndradaE a răspuns:

Cum ai inceput iar sa mergi la biserica, ai putea intreba un preot. Ei sunt obisnuiti cu situatii de astea si nu li se pare nimic abstract... poate au ei o explicatie.

| anonim346575 a răspuns:

Baftaaaaaaa

| CBogdannnnn a răspuns:

Faza cu credinta in Dumnezeu... Dumnezeu nu este ala care sta pe un scaun si spune "Tu in iad, iar tu in rai!"
Dumnezeu inseamna bunatate, iubire si tot ce e mai bun si important pe lumea asta!
Poate ar trebui sa vorbesti cu cineva care se pricepe in astfel de situatii(Nu sa te rezumi doar la TpU), dar cel mai important este sa nu iti fie frica! happy
Sper ca te-am ajutat cat de putin...

| Bebe7o a răspuns:

Spune-i preotului tot, in amanunt, si stie el ce sa faca