| denisa06 a întrebat:

Vreau si eu o lista de rechizite pentru clasa a 5-s, dar sa fie completa si vreau sa-mi ziceti ce materii vor fi.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În clasa a cincea se fac: romană, matematică, istorie, geografie, informatică, biologie, desen, muzică, engleză/germană/franceză, tehnologie, educație sanitară( optional), educație fizică, dirigenție, religie. Poate veti face si câteva materii opționale, in plus, depinde de școală. Pe langa caietele necesare si penarul cu carioci, pixuri creioane simple și colorate mai trebuie si o trusă de geometrie: echer( 3 feluri), compas, riglă simplă, gradată. Și cred că îți va mai trebui și un atlas la geografie. Cam atât și succes la școală!

7 răspunsuri:
| Alexăndruţaa a răspuns:

A 5-a...
hmm
eu trec in`tr`a7-a laughing
nu stiu...
pai Engleza/Germana, Biologia, Istoria, Deesenul, Sportul, Muzica, Roamana, Mate...

| CokoStar a răspuns:

Penarul si ce tii tu in el, caiet de biologie, caiet de geografie, caiet de muzica, caiet de tehnologie, caiet de religie, doua caiete de romana(literatura si gramatica), caiet de franceza, caiet de engleza, doua caiete de matematica(de teme si de clasa), bloc mare de desen(mai mare ca in 1-4). Materii:Romana, Matematica, Biologie, Geografie, Tehnologie, Desen, Sport, Religie, Franceza, Engleza, Istorie, Muzica.

| nuamPleaca a răspuns:

Pai : Romana, Matematica, Franceza / Germana, Istorie, Biologie, Sport, Muzica, Engleza, Informatica, Geografie, Religie happy

caiete, bloc de desen, acuarele, tempera, pix/stilou/creioane laughing) atat imi vine in minte!

bafta in clasa a 5awinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...rom,eng,franc,istorie,geogra,bio,mate,muzica,desen,rel,sport,dirigentie,si altele.Pai ai nevoie de un caiet la fiecare,bloc de desen,creion,pix,caiet bio,geosgra.Ji poate ai nevoaie si de culegeri speciale dar ti le recomanda profi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...rom,eng,franc,istorie,geogra,bio,mate,muzica,desen,rel,sport,dirigentie,si altele.Pai ai nevoie de un caiet la fiecare, bloc de desen, creion, pix, caiet bio, geosgra. Ji poate ai nevoaie si de culegeri speciale dar ti le recomanda profi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite lista mea de rechizite scolare:2-3 caiete studentesti mate, 5 caiete studentesti romana, 2-3 caiete mici mate, 2-3 caiete mici romana, guma de sters, penar, ghiozdan sau geanta, 2 carnetele, stilou, creioane negre si colorate, carioci, acuarele, lipici, ascutitoare, pixuri, picuri, dosare, hartie creponata, hartie glasata, rigla, pensule, foarfeca, cerneala, coperti, creta, caiet geografie, set geometrie, bloc desen uite id-ul meu este selena. gomez06

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu intreab-o pe diriga