| Nextone a întrebat:

Simt neaparat nevoia sa ma descarc cuiva si sa cer o parere de la voi.
Ma tot gandesc oare sunt eu prea egoista sau ar trebui sa simt asta? Consider ca cei care au si pot nu vad lucrurile astea.Deci,ma cuprinde imediat o depresie cand persoanele din jurul meu(la care tin,in afara de parinti si frati),ma refer la prieteni,fac lucrurile pe care eu nu le pot face sau nu mi le pot permite(financiar).Sa va dau un exemplu:Majoritatea prietenilor mei fac facultatea in Cluj,la fel si iubitul meu, eu nu mi-am permis, iar in acest weekend si prietenii din orasul meu au mers in vizita la Cluj(eu ramanand acasa). Bineinteles ca nu am cu cine sa ies iar iubitul meu o sa se duca in camin la preteni, in timp ce pe mine nu o sa ma prea caute dar sincer nici nu prea vreau sa stiu cum se distreaza ei...
In acelasi timp ma simt respinsa dar si vonovata pentru ca ma port cam urat sa zic asa(incerc sa ma distantez) de ei.Nu pot scapa de aceasta problema,care poate este invidia.Voi ce credeti? Visez la ziua in care o sa pot sa ma distrez si eu ca ei, dar vorba aceea"ce nu traiesti la timp, nu mai traiesti niciodata"(sper ca nu este adevaratalaughing )Cum sa scap de aceasta problema?

2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Iti faci alti prieteni care fac facutatea unde o faci si tu, si mai de nivelul tau, nu din aia cu bani si figuri

| adishorMS a răspuns:

Prieteni de nivelul tau material
poate fi frumoasa si o plimbare prin parc cu bicicleta daca e facuta intr-o companie placuta