| MrCrow a întrebat:

Stie cineva cum pot scapa de punctele albe, posibil si negre? Am pe obraji cateva si chiar vreau sa scap de ele.

3 răspunsuri:
| Printesa10TM a răspuns:

Buna, iti poti face o pasta omogena din miere si scortisoara pentru punctele negre. O lingura de miere si jumatate de lingurita de scortisoara.

| Dobrin_Maria_1999 a răspuns:

Si eu ma confrunt cu aceasta problema.Nu ai cum sa scapi de ele dintr-o data. Insa un sfat ar fi sa ai igiena mai stricta, adica sa te speli in fiecare seara cu sapun si apa.o Alta solutie mai simpla care o folosesc zilnic si care da rezultate este combinatia dintre uleiul de masline si apa.
Pui acest amestec intr-un recipient, preferabil cutie de spray, dar daca nu ai cum, folosi un recipient cu capac si poti gasi la Farmacie o seringa(fara ac) cu care poti lua amestecul si presara pe un disc demachiant. Inainte de a aplicatii pe disc agita bine pentru ca ce aplici tu pe fata sa nu fie doar apa.Caci uleiul ramane deasupra daca nu il agiti, si nu o sa te ajute
Acest amestec este bun de intins pe fata.
Dar nu pune mult.
Trebuie sa nu fie discheta plina.
In rest poti pune cat doresti.
Sper ca ti-a fost de folosit