| JMSDH a întrebat:

Buna
Stie cineva cum se dau bursele de merit la liceu in 2012.
Cam cat primesti pe luna? Cand primesti banii? etc

Răspuns Câştigător
| oanaoana23 a răspuns:

Banii ii iei de la secretariat-caserie din scoala, iti zice persoana de acolo in ce zi a lunii sa mergi, suma poate fi si de 170lei dar si de 30 lei, depinde de scoala. funda?

4 răspunsuri:
| oanaoana23 a răspuns:

Trebuie sa ai medie mare intre 9, 5 si 10. bursele se dau in functie de liceu, de venitul acestuia.sa mergi sa intrebi la secretariat. oricum trebuie sa intrebi pentru ca se depune un dosar, pe care trebuie sa ti-l aprobe directorul etc.

| Ruxandra87 a răspuns:

La mine in liceu se dau bursele de merit pentru elevii care au peste 9.9. 100 ron pe semestru

| Nitescu_Theodor_1995 a răspuns:

Pentru inceput, bursele de merit se acorda din Bugetul Consiliului de Administratie al scolii(din cate mi s-a spus). Cu alte cuvinte, mai-marii scolii decid daca le dau sau nu. In general, scolile care le ofera au criteriul mediei generale de peste 9, 5, numar de absente(motivate, nemotivate) mic, iar sumele sunt in jur de 100 RON de regula. Sunt scoli care nu au pretentie de absente si dau burse de chiar 300RON, sunt scoli care au pretentia la 10 plin si dau sub 50 RON. Doar directorul, contabilul sau secretarul scolii tale stiu detaliile necesare.

| bicutica a răspuns:

Trebuie sa ai medie mare intre 9, 5 si 10. bursele se dau in functie de liceu, de venitul acestuia.sa mergi sa intrebi la secretariat. oricum trebuie sa intrebi pentru ca se depune un dosar, pe care trebuie sa ti-l aprobe directorul etc.Banii ii iei de la secretariat-caserie din scoala, iti zice persoana de acolo in ce zi a lunii sa mergi, suma poate fi si de 170lei dar si de 30 lei, depinde de scoala. funda?