| alexandra93 a întrebat:

Buna stiti ce semnificatie au trandafirii albi?

6 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

O sa-ti spun ce stiu eu, nu informatii luate de pe net
trandafirii albi reprezinta naturalete si puritate, ei reprezinta sinceriatea, si frumusetea florilor e extraordinara, de altfel sunt florile mele preferate

xoxo

| cosmina05 a răspuns:

Dupa parerea mea semnifica puritate

| B3belusha a răspuns:

Sezice ca Trandafirii rosii semnifica cat ubejte el, iar aia albi cata dragoste esti dispusa sa dai. ex un baiat iti da 7 trandafiri rosii si 3 albi, insemna ca el considera ca el iti da 70% din inima lui iar uh 30%. asta s zice dar un cred ca-i adev.
Acum deoinde de sentimentele voastre.

| karolinutza a răspuns:

Eu stiu ca sinceritate

| cotzo a răspuns:

Din cate stiu eu trandafirul alb inseamna puritate si calm. eu cred ca trandafirii albi pot fi daruiti in momentul in care baiatul se simte linistit intr-o relatie, are in credere in derularea ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puritate în primul rand, apoi inocenta. Albul sugereaza luxul prin simplitate în general vorbind.