| maia_1924 a întrebat:

stiti ceva filme de groaza in care actiunea sa fie inspirata din realitate? fundita big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

From Hell (cu Johnny Depp; bazat pe crimele lui Jack the Ripper); Zodiac (thriller mai mult); Blair Witch Project e un horror bun - nu e inspirat din realitate, dar e făcut să arate ca un documentar şi PARE foarte real; The Texas chainsaw Massacre (bazat pe cazul unui criminal Ed Gein, care a inspirat şi cazul romanului/filmului "Tăcerea mieilor"); The Amityville Horror (bazat pe experienţe paranormale)

2 răspunsuri:
| Rebecca a răspuns:

"The exorcism of Emily Rose " Este cel mai bun film e care l'am vazut. Filmul este facut dupa povestea reala a lui Anneliese Michele. Vizionare placuta, sper sa iti placa

| BOGDAN a răspuns:

Da multe