| anonim_4396 a întrebat:

stiti unde pot sa-mi creez si eu un blog?

Mersi!

Răspuns Câştigător
| Elena1234456 a răspuns:

Pe www.blogspot.com sau pe www.wblog.ro.

3 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Uite cum poti face un blog(citeste acest site):
http://lucreazaacasa.blogspot.com/2008/07/cum-creez-un-blog.html

Blog-ingul a deschis portile creatiei literare online pentru oricine doreste. Trebuie sa ai foarte putine cunostinte legate de internet pentru a deschide un cont de blog si a incepe sa ai primele fraze scrise de tine publice pe internet. Multe firme mici au site-urile oficiale generate pe platforme de bloging.

Fara indoiala Blog-ingul este una dintre activitatile cele mai raspandite astazi. Pe zi ce trece din ce in ce mai multe pesoane au in posesie un blog. Cuvantul Blog este derivat din termenul "web log", ceea ce ar echivala cu un jurnal online.

Platforma blogului.
Cel mai simplu mode de a incepe un blog este sa aplelezi la o platfoma gratuita ca Blogger.com sau Wordpress.com. Aici poti sa modifici blogul tau folosind facilitatiile limitate ale acestor platfome free. Va sfatuiesc sa subscrieti la Blogging.com, este usor de creat si foarte simplu apoi de folosit.

http://www.youtube.com/......ttp?/watch

Intra pe www.wordpress.com, fa-ti cont... si e foarte simplu sa adaugi post-uri noi sau pagini noi;)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe www.blogger.com