| TAzOVsKY a întrebat:

Sunt baiat si as dori sa aflu cum fac rost de ceara de epilat si de benzile de epilat? Le cumpar la un loc sau separat? Vreau sa le cumpar pentru a-mi indeparta parul de pe piept. Stiti vreo metoda mai eficienta? Si apropo, unde gasesc ceara? Aveti idee de pret? Multumesc!

1 răspuns:
| mixxjim a răspuns:

Se gasesc prin hipermarketuri/supermaketuri sau chiar si pe la farmacii sau prin piata, oriunde este raion de cosmetice/ingrijire personala (sapunuri, pasta de dinti etc). ca baiat si pentru parul de pe piept nu ti-as recomanda insa, doare infiorator. benzile de epilat au deja ceara pe ele, nu trebuie sa mai cumperi si ceara daca cumperi benzi. cred ca ti-ar fi mult mai simplu si sigur absolut nedureros cu crema epilatoare, intinzi crema, stai 5 minute si apoi o stergi si faci dus si esti gata, cu ceara dureaza si mai mult. eventual cumpara o cutie cu benzi de ceara sau poate gasesti sa iei de la vreo colega sau prietena una sa incerci pe un loc mai putin vizibil, sa vezi cum suporti durerea si cum te simti. evident ca poti folosi si aparatul de ras, dara creste mai repede.