| anonim_4396 a întrebat:

sunt complexata de un lucru... k as avea nasul mare...nu este exagerat de mare insa nu imi place...sad cateodata cred ca nu am o relatie tocmai din faptul ca am nasul mare...crying nu stiu. vreau un sfat, cum sa fac sa nu ma mai simt ``cu vina pe caciula``!sad

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Daca nasul tau e mai mare, nu inseamna ca nu esti frumoasa. Uita-te in oglinda si incearca sa vezi ce ai frumos(facand abstractie de nas), nu poti sa spui ca nu ai o relatie doar pentru ca ai un nas care nu te multumeste.Incearca sa privesti dincolo de el si apreciaza frumusetea ochilor, a zambetului.Fiecare madular isi are rolul si farmecul lui.Fiecare a fost creat intr-un anumit fel-diferit, important este sa ne acceptam asa cum suntem si sa avem incredere in noi.

60 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu-i inteleg pe oamenii care spun "ai nasul mare, du-te la estetician"e cea mai mare porcarie pe care un om ti-o poate spune. Cu totii stim ca noi nu traim intr-o lume perfecta, deci nu trebuie sa fi perfecta. E drept ca nu e usor sa vezi ca esti putin mai altfel decat celelalte fete, dar trebuie sa inveti sa te accepti. Si pana la urma nu e o crima sa ai nasul mare! sa ai nasul mai mare nu inseamna ca nu esti frumoasa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer eu am nasul un pic mai mare si pot sa-ti spun k foarte multi baieti imi zic k sunt frumoasa si colegii cand e vb de o excursie sau un party cv nu stiu care sa-mi spuna mai intai si am nasul mare dar multor baieti le plac de mine nu stiu dc si chiar ma nasul mare crede-mawinkingnumai fi complexata p.s.stau cu baiatul care a castigat mister in clasa 9 deci nu sunt chiar asa urata chair daca am nasul mare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa-ti operatie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am suferit multi ani din cauza rautatilor celorlalti... inca evit fotografiile din profil, inca sunt nemultumita de aspectul fetei dar in prezent ma bucur de un sot iubitor si un bebe minunat, de multi prieteni buni care ma apreciaza pentru ceea ce sunt, de un job f bun... si nu e chiar asa de rau, pentru ca m-am convins - in viata primeaza alte lucruri, iar cei care se impiedica de astfel de aspecte, nu sunt decat niste oameni superficiali, a caror parere nici nu ar trebui sa conteze!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmm nu ma gandeam ca doar cateva mesaje imi pot aduce zambetul pe buze
hai sa-ti spun cevalaughing
si eu am o problema cu astalaughingeu il vad mare si "cocoshat"
si recunosc asta numai prietenelor mele super bune, in rest mi'e aiurea sa recunosc acest defect cum le recnosc pe celelalte care nu ma deranjza(de ex sani destul de micuti)
ma roog, si ma intreb cateodata, dc ma plac atatia baieti?
si crede'ma ca sunt ft multi...
si stau si ma uit la mine...nu vad nmc special pe langa alte fete:pe
dar cred ca personalitatea fiecaruia il face mai frumos sau mai urat
indiferent de marimea nasului, fii tu, lasa'te privita si din profil, zambeshte gandeshtete ca oricum n-ai cum sa eviti mereu sa nu ti se vada nasucul:pe
sunt sigura ca ai ce pune in valoare la tine
take care:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am nasu' maree si mam obisnuit cas urata...nici eu nu am avut relatii...hmm de fapt una dar nu te ingrijora cine te place te place pentru ceea ce sti tu cu adevarat
. iar cui ui place sa nu se uitewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.Si eu consider ca nasul meu e mare, pe langa am si o frute lata si inalta, buzele a la Angelina(aproape). Am 24 de ani si arat de 17.Cand ies pe usa nasul iese inainte cu 1 minut. dar apoi apare si chipul meu pe care am invatat sa il iubesc asa cum este... datorita celor ce ma apreciaza. sotul meu, prietenii mei, rudele mele. iubeste-te asa cum esti, dar intai fa tu ceea ce e bine pentru a te adorata ceilalti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma numesc Oana.
Si am nasul mare am deviatie de sept, din cauza ca eu cand eram mica un baiat care juca footbal mi-a dat cu mingea in nas, mi-a curs putin sance, firesc ca ma durutdar sfatul meu pentru tine este sa nu mai traiesti cu impresia acestui lucru este normal, orice om are un defect, nu exista om perfect eu acum ma pregatesc pentru operatie pentru ca respir si foarte greu...lasa-ne o pozic cu tine din profil stai linistita lasa daca nasul este cret ca pinochio trebuie sa aiba cu cine semana nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna as vrea s spun ca si ew m simt complexata d akelaji lucru... mi se pare ca am nasul mare dar pot s spun ca sunt destul d frumoasa.pentru mine.pentru ca am jtyut sa-mi pun in evidenta celelalte calitaty p care le am. fa si uh asta.ai incaredere punety ochi buzele in evidenta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca fetele care au nasu mare sunt mai atragatoare si mult mai frumoase fata de altele si eu am nasu mare dar consider ca imi sta bine asa cum sunt si ma simt ft bine imi place cand sunt criticata uneori pentru ca se mai si invidiosi cei care rad de mine si cu alte cuvinte nu te mai simti prost ca nu are rost fata imporatanta tot timpul ok te tzuc pup mult

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut, daca vrei sa stii oamenii cu nasul mare sunt foarte prietenosi si loiali, nu lasa un defect nesemnificativ sa te complexeze, fiecare om e frumos in felul sau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am nasul mare desi nu mi se spune niciodata(in fata). ba chiar m-am ales cu o porecla din cauza asta Woody(dar a cam uitat lumea de ea), pot spune ca ma deranja(asta pana acum ceva vreme ) enorm... dar asta este viata. M-a gandeam sa i-mi fac o rinoplastie, dar consider ca nasul meu este o mostenire de familie(bunicul meu are nasul un pic mai mare si pot spune ca nu l-a deranjat nicidata ba chiar i-a adus avantaje) asa ca m-a consider frumosa(cred ca asa ar trebui sa faci si u). De obicei i-mi pun in evidenta ochii(fapt pentru care lumea i-mi spune sunt superbi)daca ce-i dragi mie m-a iubesc asa cum sunt cred ca restul nu m-ai conteaza.Gandeste-te ca multe persoane cu nasul mare sunt speciale datorite acestui fapt...asa ca spune GATA SUNT FRUMOSA, nu m-ai conteaza ce crede restul lumii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa am patit si eu prima daat deci fiecare om cu defectului fiecare cu frumos lui

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

oh go on nu conteaza cum ai nasul gandeste`te ca sunt unii care Dumnezeu le-a dat lucruri mai urate in viata...si pana la urma nu toti suntem perfecti si o sa-ti gasesti si un baiat care sa lase deoparte acest mic defect happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am nasul putin cam cocosat dar cand cineva imi zice asta nu il bag in seama si trec mai departe! Cine ma place ma place asa cum sunt!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai oameni cleopatra nu a avut trasaturi egiptene. familia ei era din grecia.de la alexandru cel mare. asta doar ca sa stiti si voi happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am aceasta problema nu stiu daca nasul meu e asa de mare pe cat cred eu de multe ori unele persoane imi spun ca nu e chiar asa neagra treaba cum o vad eu, cand eram mai mica si eu credeam ca baietii nu se uita la mine din cauza asta dar nu e asa depinde de felul tau de a fi, nu spun ca nu conteaza aspectul fizic de exemplu poti sa iti pui in evidentza ochii cu un machiaj frum sau niste buze frumoase...mergi inainte cu capul sus si nu mai lua in seama rautatile oamenilor daca toti am fi perfecti cum ar mai fi lumea asta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasa fata mea nu mai fi suparatea ca si eu am nasu mare astai

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma nu stiu ce sa zic. si eu am nasu marestraight face. si sunt foarte complexata de treaba asta `. da arat bine in rest. si incerc sa ascund asta cat se poate. cand vb cu cineva sunt f atenta sa ma uit mereu drept la el. si sa nu ma priveasca din profil.:-s asta e viasta! facem noi operatsii :* te pup

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.Si eu am nasul mare.Sunt exact ca tine, sunt complexata si evit pozele din profil.De fata cu prietenele mele recunosc ca am nasul mare si o spun in gura mare... dar cand ma vad in oglinda imi vine sa o sparg de felul in care arat.Nu stiu ce sa mai fac.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine te place, te place si asa cum esti! sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu inteleg de ce trebuie sa fie un complex daca ai nasul mare?laughing sincer acumwinking si eu am nasul maricel. asa si? fiecare e frumos in felul lui! si eu m`am confruntat acum vreo 4 ani cu vai nu mai ies din casa bla bla. dar mi-am zis stop! m`am uitat in jur si chiar daca nu am vazut fete cu defectul meu am vazut fete pe care le stricau alte defecte si nu neaparat fizicebatting eyelashes sfatul meu? simte`te tu bine si respecta`te tu pe tine ca sa te respecte altii. si daca mai sunt oameni care altceva mai bun nu au de facut decat sa faca mistouri lasa-i in pace nu te obliga nimnei sa stai cu ei sau sa ii asculti. in ceea ce privesc relatiile nu nasul e un impediment. ci felul in care esti tu ca persoana si daca tu te`ai incuiat intr-o micuta cochilie. probabil ca nimeni nu incearca sa te descopere mai mult decat lasi tu sa se vada asa ca fii fericita capul sus esti frumoasa asa cum esti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Babe`Arata-ne si noua o poza cu tinehappy
laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma faci sa rad.hai sa-ti zic ceva... daca u te plangi ca ai nasul mare. cei care nu pot merge au anumite deficiente, cei cu boli incurabile ce pot zice.doar gandeste-te 1 minut la ce ti-am zis si o sa-ti dai seama ca esti o norocoasa cu bune si rele. pup

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna stiu cum este sa ai nasul mare.dar nu fii suparata ca cel ce te iubeste nu o sa te paraseasca pentru ca ai nasul mare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai vedea nasul meu te-ai speria cat de mare este, in adolescenta ajunsesem sa fac depresie.cand ma uitam in oglinda plangeam,"prietenele" mereu ma tachinau, dar "ratusca cea urata a devenit o lebada" si in timp am invatat a imi aplica un machiaj corespunzator a ma coafa si parca nasul nu mai iesea in evidenta.Nu am nici o problema in a imi gasi un prieten.Din punctul meu de vedere femeile sunt mai rautacioase,un barbat se va uita mai intai la sani si la corp, daca e sincer se va uita in ochii tai, eventual daca e dentist se va uita in gura ta dar niciodata nu se va uita nimeni la nasul tau.
In prezent sunt multumita de cum arat si nu am fost respinsa nicaieri din cauza nasului mare (lucrez cu publicul)._Ma gandesc la o interventie chirurgicala dar acum ma gandesc la modul acela:"e la moda" dar nu ca sa am succes in dragoste sau cariera.Multa bafta!

| karasel a răspuns:

Nu trebuie sa fii complexata deoarece oamenii inteligenti stiu sa isi transforme defectele in cele mai mari calitati Ex:Marlin Monroe avea mersul leganat iar ea isi taia cate un cm di tocuri pentru ca mersul ei sa para si mai leganat. Daca esti o persoana cu adevarat increzatoare poti trece peste acest "obstacol".

| empyrium07 a răspuns:

M-au bine-dispus mesajele voastre( sincera fiind, si eu ma confrunt cu aceeasi problema si sunt constienta ca asta se afla mai mult in mintea noastra). Partea proasta este ca nu poti scapa asa usor de acest complex, asa ca incearca sa-ti accentuezi mai mult calitatile(sunt sigura ca ai destule) si sa-ti rezolvi problema cu nasul( depinde de marimea complexitatii): ori incerci sa nu-i mai dai atat de mare atentie si sa incepi sa-i ascuzi micile lui defecte: cu un make-up bun poti face minuni. Apropo, gasesti cate vrei pe net despre lucrul asta, ori alegi un estetician bun, asta daca intr-adevar vrei o schimbare considerabila si iti permite buzunarul. Caci pana la urma, nu o faci pentru altcineva decat pentru tine insati, oricat de frumoasa te-ar vedea ceilalti.Parerea ta fata de propria persoana e cea mai importanta...si e normal sa vrei sa schimbi ceva nu-ti place la tine.Asa ca este fata ta, corpul tau, tu decizi ce vrei sa faci ca sa le imbunatatesti, trust yourself, go ahead!

| Alinaa_4352 a răspuns:

SI eu am nasul maricel.Dar asta nu ma opreste sa mi scot in evidenta calitatile.Cateodata ma privesc in oglinda si imi spun de ce chia eu am nasul mare...dar cateodata il ador laughingmulti mi au spus ca sunt frumoasa mai spuneau cateodata colegele mele ca am nasul cam mare dar nu ma suparam asta e frate nu trebuie sa va plangeti suntem frumoasi asa cum suntem...

| crazytrompi a răspuns:

Buna.numele meu este ...nu conteaza, dar mi se spune crazy trompirolling on the floor. V-am citit coment-urile si am ajuns la o concluzie, aceea ca oricat de cumsecade ai fi, daca ai un defect fizic (big nosecrying)vei fi intotdeauna respins si luat in ras de ceilalti. Unii spun ca nu conteaza aspectul fizic, insa eu nu sunt de aceeasi parere...va spun asta din proprie experienta. M-am saturat de toata aceasta discriminare si asta doar din cauza unei mosteniri genetice sau pur si simplu soarta nemiloasa si rece (in familia mea nu a vut nimeni nasul mare, exceptie eucrying). As vrea sa-mi fac o operatie estetica, insa mi-e frica de parerea celorlalti despre decizia mea. Unele persoane imi spun "ca nasul meu nu este foarte mare (adica big) insa mi se pare foarte fake (fals) ceea ce imi spun ei. Uneori stau noaptea si ma gandesc de ce EU am fost inzestrat cu asa ceva, dar dupa aceea imi spun ca nu am ce face si asa a fost sa fie, deci ma consolez cu greu cu ideea ca asa voi ramane toata viata. Sper ca in timpul dezvoltarii mele sa mi se schimbe forma nasului (am doar 15 ani) si sa fiu mai frumos. Nu ma deranjeaza aspectul fizic (arat bine), dar degeaba cand nasul meu strica totul. Un mare filozof spunea "FRUMUSETEA CONSTA IN DETALII". Concluzia mea ar fi sa asteptati pana cand deveniti majori pentru ca nasul este intr-o continua schimbare si abia dupa aceea sa va ganditi sa vi-l taiati. Pa, pa
P. S. m-a ajutat mult acest site