| anonim_4396 a întrebat:

Am un prieten de mult timp insa nu stiu ce simt pentru el. probabil obisnuinta! Cateodata nu mai vreau sa stau cu el k nu mai imi place si ma gandesc la alti. Oare este normal acest lucru? Ce sa fac?
Va multumesc pentru sfaturi

4 răspunsuri:
| yuli10 a răspuns:

De ce nu mentioneaza nimeni varsta in astfel de posturi? ca lucrurile arata altfel daca ai 16 ani sau 19.

in orice relatie sunt momente de monotonie si nu se supara nimeni daca te gandesti uneori la alte persoane atata timp cat te limitezi la ganduri sau conversatii nevinovate. daca intr-adevar tii la prietenul tau incearca sa creezi chiar tu situatii distractive ca sa iesiti din starea de obisnuinta. de exemplu propune-i sa mergeti la un film, teatru sau faceti ceva nou impreuna. dar de obicei momentele astea trec de la sine si crede-ma ca exista in orice relatie, nu te mai speria! happy

| Criiss16 a răspuns:

Poate il consideri un amic...sau asa il considera inima ta.Nu stiu ce sa-ti spun.

Salutari.happy

| oana_1897 a răspuns:

Consider ca daca ati stat mult timp impreuna poate aparea sentimentul de obisnuinta sau plictiseala... te-as sfatui sa te gandesti cateva momente cum ar fi viata fara el(mai buna mai rea) vezi care sunt trairile tale de moment...si incearca sa faceti impreuna cat mai multe lucruri noi si nebunesti care sa va aproprie mai mult...pentru ca e pacat sa va despartiti doar asa...analizeaza mai bine situatia...bafta team popay

| Adelaide a răspuns:

Buna eu am o relatie de 2 ani jumatate uneori asa patesc si eu asta se intampla obisnuintei unu cu altul incercati sa fiti cat mai inventiv sa faceti ce faceati si inainte cand dragostea era mare si ai sa vezi ca incet ai sa iti dai seama ca il iubesti

bafta si sa va iubiti mult