| anonim_4396 a întrebat:

Heyy!love struckkiss

Buna!

Am si eu o problema ...cand eram micuta am avut tot felul de accidente ...si de cate ori cadeam o facem in nas! Lucru care a ramas cu urmari.La ora actuala am 14 ani si sg defect la fata ( zic eu) si sg lucru de care in prezent sunt complexata este nasul meu.Am deviere de scept. e cam "cocosat" si nu stiu dc ma simt prost.Pers care ma cunosc spun ca's frumoasa si sexy. dar eu tot ma simt complexata. M-am saturat sa dau peste nesimtiti care mereu rad de nasul meu. unii spun ca e ok. pare normal. sunt frum si asa altii fac misto si ma ranesc!

Mentionez ca acest defect a macinat si increderea mea in mine.Am 14 ani si tot nu am avut parte de primul sarut.
Totusi sunt baieti acre se dau la mine, dar nu stiu dc nu vreau sa ma implic intr-o relatie.Ma ingrozeste faptul ca va observa cum altii isi bat joc si se va simti umilit.
Ce sa fac?crying

Funda love struck evident!

Răspuns Câştigător
| monymonika a răspuns:

Nu pune la suflet ce zic aia care vorbesc degeaba. Ai putina demnitate si incredere in tine. Oricum frumusetea vine din interior. Si cei ce iti fac curte probabil ca nu se uita numai la aspectul fizic, ci si la suflet. Nu te gandi ca faptul ca nu te-a sarutat niciun baiat este din vina nasului. Eu am peste 20 de ani si primul meu sarut a fost la 17 ani. Daca nu ai sarutat inca pe nimeni inseamna ca nu te grabesti si ca esti o fata cuminte. Nu e nasul tau de vina ca tu esti un pic mai timida si ca nu ai incercat senzatia asta incawinking. Ai incredere in mine! cel ce te va saruta pentru prima oara va fi cel ce nu se va uita la aspectele fizice, ci la cele morale!winking. Esti foarte norocoasa ca nu ti s-a intamplat ceva mai rau si ca nu esti in scaun cu rotile.Gndestete ca sunt unii care n-au maini, picioare, nu vad, nu aud. Daca tu te simti asa, cum crezi ca se simt aia despre care am precizat mai sus? Iar la capitolul alora care se iau de tine, da-i dracu! aia poate ca se simt perfect in pielea lor dar au un mare defect MINTAL! Aia cred ca tu ai probleme, dar de fapt ei sunt cei bolnavi. Si sa-ti mai spun o chestie: aia care rad de tine, de fapt rad de ei. era o vorba veche:,, Cine da, lui ii da. Cine face, lui ii face". Nu te mai simti complexata.

Stiam o poveste pe tema asta: Cand esti copil, te scoate mama afara. Cand cresti iesi singur de capul tau. Cand esti adolescenta, te uiti in oglinda si spui: Nu arat bine... mai bine nu ies afara. Cand esti in urmatoarea etapa (adica la tinerete) spui: Nu arat deloc bine, dar trebuie sa ies. La maturitate, spui: Sunt prea batran ca sa ies. La batranete, spui: oi arata eu asa, dar imi iau o palarie rosie pe cap ca sa-mi evidentieze frumusetea si ies oricum. Asa fa si tu: chiar daca zici ca esti urata, nu-ti pasa de ce zic altii si (nu zic sa-ti iei palarie rosie) iesi pur si siplu afara cu capul sushappywinkingbig grin

15 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Eu nu am ascultat niciodata parerile altora nici macar ale parintilor mei eu mereu am considerat ca trebuie sa ma judec singura

| LittleRose a răspuns:

Increderea in tine ti-o cultivi singura. Daca tu esti in avatar esti o fata foarte frumoasa.Nu toti suntem perfecti.Fiecare persoana are cate un defect de care se simte complexat sau nu.De exemplu greutatea mea e putin peste medie.Nu pot spune ca sunt foarte grasa dar nici slaba.Si mi se spune chestia asta, nu cu rautate dar nu ma simt complexata.Paradoxal,complexata m-as simti daca nu as mai avea parul brunet.Nu ai de ce sa te simti inferioara nimanui.Suntem egali din nastere.Trebuie sa intalnesti persoane care sa te aprecieze cu adevarat.Crede-ma ca exista si vor aparea in viata ta daca nu sunt inca prezenti.Cu totii avem defecte, iar daca le acceptam inseamna ca ne-am acceptat pe noi insine.Mult succes :*!

| oCiudata a răspuns:

Buna,parerea mea este ca tu nu trebuie ii iei in seama pe mediocrii acestia care te ranesc, tu traiesteti viata si fii sigura pe tine.Sunt sigura ca baietii cu care vei avea relatii vor fi foarte incantati de aspectul tau fizic si ca te vor iubi enorm.Pana la urma un om care te iubeste, te iubeste asa cum esti!
REPETA-TI MEREU CA NU AI NICI UN DEFECT!
Sper ca te-am ajutat! Te pup!

| airam a răspuns:

Draga mea ar trebui sa i multumesti lui Dumnezeu ca esti cum esti avand in vedere ca altii nu au un picior sau o mana(asta da o problema grava) si daca chiar unii neeeducati te iau la misto, sigur sunt de aia care "vad paiul din ochiul altuia si nu observa barna din ochii lor".Nu cred ca ar trebui sa dai atentie la asemenea persoane, dupa parerea mea jalnice si demn de tot dispretulangryangryangry
eu una nu m-as simti jignita in nimic un fel de parerea unor "retardati"...prin simplul fapt ca te iau la misto ei pe tine, inseamna ca ei au un defect mai mare ca tine:pur si simplu sunt prosti! si mai si arata lucrul astathinking nu crezi ca am dreptate?:S

| Deniisze a răspuns:

Nu ii lua in seama pe cei care fac misto de tine. Ignora-i! Asa sunt unii! Nesimtiti, nu ai ce sa le faci.

| corina8508 a răspuns:

Mda. la fel si eu am patit cand eram mica si tot asa,cu urmari. si au fost cativa care au comentat,dar slava domnului ca stiu sa le intorc mereu replicile. am invatat sa ma accept asa cum sunt, chiar daca in unele momente ma uit in oglinda si ma gandesc"de ce nu pot sa fiu si eu ca celelalte" da' dupa imi aduc aminte ce zicea o prietena"cu totii avem ceva [rau] care ne diferentiaza de restul. daca toti am fi perfecti, s-ar mai uita cineva la tine?!" in afara de operatie, n-ai ce sa faci [pe plan fizic] pe plan mental invata sa te accepti mai ales daca arati si bine in rest.ai grija happy

| ilenutzza a răspuns:

In primul rand nu ar trebui sa iti pese de alti si ce daca ai nasul asa, alti au multe defecte, cei care te iau la misto sunt cine stie ce frumuse-ti nu cred asa ca lasa-i sa vb pentru ca nici eu nu sunt Miss Univers

| barbieboy a răspuns:

Poai Daca Iti trebuie sarut ia un ciokn si o dalta si ciopleste-ti nasuwinking

| compaq15 a răspuns:

Pai, daca te simti complexata chiar asa de tare, fa-ti o operatie la nas. in ziua de azi, e o obisnuinta.

| Fr3shb0y a răspuns (pentru compaq15):

Mda doar ca aia costa intr-e 1000 de euro si 2000...

| NewAccount a răspuns:

Ai incredere in tine si intreaba baietii apropiati tie ce parere au de aspectul fetei.si spune-le sa iti raspunda sincer.Da add la id:iulianzaharii si o sa-ti spun parerea meahappyFunda? P.S.chiar vreau sa te cunosc

| ZuettH a răspuns:

Pffff...>< mai bine ignorai pe toti asa-i cel mai bine :_: dorr cine iti este prieten forte bun nu si-ar bate joc de o prietenie happy

| Puka_4498 a răspuns:

Poi daca un baiat iti face curte inseamna ca te place cum esti uh, chiar si cu aceasta problema care se poate reziolva cand vei fi mai mare cu ajutorul operatiei.Si in plus cei care te ranesc vor doar sa te necajeasca, sa te simti uh complexata de acest lucru. Daca prieteni tai iti spun ca esti frumoasa si sexy inseamna ca nu te mint, ptk prieteni trebuie sa spun in fata tot ca sa nu fie ranit.Si sincera nu te mai lua dupa toti dobitoci care se cred mari si de fapt st niste "mamaligi"laughing. Lasa'i in pace fata ca nu te deranjeaza, ignorai, ptk asa vor incetahappySper ca te'am ajutat cu cevabig grin

Si daca un baiat iti face curte nu te mai feri de elbig grinAccepta ptk el te placi si asabig grinSincer! Succes:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

și eu am deviație de sept din naștere, al meu e într-o parte, dar la 18 ani o să fac operație...
cât despre sărut eu am 17 ani jumate și n-am mai sărutat pe nimeni...nu mă mai plâng...

| Chachi913 a răspuns:

Nu iti fa griji de asta! Si eu am aceeasi problema cu nasu am deviere de scept sad Si acum in poze am nasu strambcrying