| FarcasEdy a întrebat:

Bună! Sunt din județul Brașov, oraș fagaras, am 14 ani, și doresc sa ma angajez part-time! Dacă știe cineva unde se poate angaja un minor de 14 ani, prin Făgăraș, rog sa răspundă la întrebare, Dau fundă.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un copilas de 14 ani nu se poate angaja nicaieri, fiindca este ilegal la anisorii astia.

Legal ai voie DUPA 15 ani impliniti si numai cu acordul scris al ambilor parinti.

la 14 anisori ai o singura responsabilitate: sa mergi la scoala zi de zi si sa inveti!

| sierra1 a răspuns:

Nicăieri Edy mamă, mai stai pe margine (la școală) măcar incă 2 ani