| Smoke_3760 a întrebat:

Sunt in clasa a 10 a si sunt vreao 4 colegi care sunt mai smecheri. si isi cam bat joc de ceilaltii, si de mine ...ne injura, ne jigneste, mai da in noi, degeaba ii zic lu dirigu ca nu face nimica.
Ms!

4 răspunsuri:
| Dolceboy a răspuns:

Legea junglei (cel mai tare supravetuieste) pai ce sa iti zic intra si tu intr-un grup si asa ai putea avea protectie sau plateste pe unul sa le dea o lectie si sa nu se mai ia de tine!

| Andarock a răspuns:

Santajeazai (doar daca vrei...deobicei asa se procedeaza in cazuri extreme cand nu se mai poate face nimic)

De ex. poti sa le zici ca daca nu va lasa in pace o sa chemi politia la scoala.(Si atunci ei de teama o sa va lase in pace...Si bineinteles ca nu o sa chemi politia):smug

| Smoke_3760 explică:

Pai daca zic ca chem politia ...ma ia la baiate sad

| Vlad9371 a răspuns:

Mai am eu o solutie pentru tine: Cand iti mai zice vreo unu dintre ei vreo ceva zii sa taca ca de nu ii scoti toti dintii din gura unu cate unu (el atunci foarte nervos o sa vina sa te pocneasca dar tu mai istet pocnestel tu primul din toata forta si ia-l la bataie de sai sara tot sangele penas) si o sa vezi ca ceilalti nu o sa se bage si nici nu o sa iti mai zica nimeni nimica. Incearca ca merge treaba 100%.