| sabinutza_9332 a întrebat:

In clasa la mine e un baiat care vorbeste foarte urat cu mine. Ma injura mereu si ma jigneste. Eu nu-i fac nimic si vreau sa-i imprumut ceva cand are nevoie dar nu vrea sa ia de la mine. Daca vreau sa il ajut cand e de servici ma respinge... Eu as vrea sa nu se mai comporte asa cu mine... Ce as putea sa fac? Cel mai util raspuns primeste Fundita.

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sa vorbesti cu doamna diriginta. E abuz verbal ce face el si nu e normal. Ia masuri inainte sa devina violentwinking

| Denisa a răspuns:

Faza 1: nu il bagi in seama. Il ignori. Daca continua...
Faza 2: ii raspunzi fara sa il injuri dar ii zici lucruri care sa il faca sa se simta prost.
Inceteaza sa mai permiti persoanelor de nimic ca iti vorbeasca dupa bunul lor plac. Aratati "caracterul" si fa-te respectata. Nu cred ca diriginta va rezolva problema. E o dovada de slabiciune daca apelezi la ajutorul unui adult. Ai luat in considerare si ca el ar putea sa se simta atras de tine? Am un coleg care se comporta asa cu o colega si in ultima saptamana i-a spus ca o iubeste.

| vaa a răspuns:

POate te a luat de 'fraiera'.
A vazut cat esti de treaba si isi permite.

Am avut si eu problema asta cand eram mai micuta blushing.

Cel mai bun sfat : ignora l. Fa l sa se simta ignorat, nebagat in seama. Si totu' o sa vina de la sine.
BAFTAAAA!

| ANNAx44 a răspuns:

Pai. du-te la el si vorbeste cu el happy intreaba-l de ce se poarta asa cu tine... si daca i-ai facut ceva vreodatahee hee. Unii copii sunt redusi mintal. Se poarta asa din diferite motive : invidie, prostie. etc. Cel mai bine il intrebi ce are cu tine si cu asta basta!

Fundita?batting eyelashes

| Bogdan19999 a răspuns:

Ignora-l, nu-l baga in seama. Nu merita

| bagrieladm a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat acelasi lucru si l-am intrebat ce are cu mine si a zis ca ma place dar ii e rusine sa imi zica si mai bine vb urat cu mine si i-am zis ca si eu il plac si acum suntem impreuna:X, vb cu el poate vei avea norocul meuday dreaming