| Crynulinu a întrebat:

Bună! Sunt in clasa a VII-a și sunt din Târgoviște și nu sunt decisă la ce liceu / profil să merg.
Ca să vă faceți o părere despre mine, îmi place partea cu pictura, desenul și sunt o fire liniștită și emotivă care iubește pacea și liniștea,natura,etc.Și nu sunt sigură dacă să merg la liceul de arte sau să merg pe matematică informatică sau pe filologie, dar nu am specificat un lucru foarte important Nu Îmi Place Engleza. Adică eu sunt și cam leneșă și nu prea i-am acordat atenție. Sunt genul de om care lasă totul pe ultima sută de metri și pierd vremea aiurea.Deasemenea îmi place și matematica, dar nu chiar atât de mult. Pentru a ști matematică trebuie să exersezi și asta nu prea o fac des. Ași dori să devin profesor de desen,educatoare sau învățătoare sau să merg la Academia de Pompieri sau Poliție. Nu știu,viitorul este imprevizibil. Momentan îmi place Istoria,matematica,să zicem și româna,biologia, sportul și cam atât. Înțeleg cât de cât chimia și urăsc fizica.
Ași dori niște păreri sau niște sfaturi.

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Daca tinzi mai mult spre latura creativa a vietii, poate ti-ar prinde bine pe filologie sau pedagogie.Sa stii ca exista si franceza, nu doar engleza.Pentru profesor de desen ar trebui sa ai liceul de arte.Materiile pe care le urasti le vei face predominant la profil real, prin urmare alege intelept.Succes.

| Robert2526 a răspuns:

Te-as sfatui sa alegi mate info, pentru ca desi e mai greu, iti ofera pe viitor sanse mai mari. un top daca vrei, ar fi

Mate info, arte, filo