| selenuca100 a întrebat:

Sunt indragostita de un baiat din clasa. Nu pot sa dorm fara sa imi iau gandul de la el. Dar nu stiu daca si el ma place si el sta cu alte fete dar vreau cumva sa ii atrag atentia. Imi puteti da niste sfaturi?

3 răspunsuri:
| lovegirl15 a răspuns:

De ce nu mergi sa vorbesti pur si simplu cu el? Intra in seama cu el, fii indrazneata, nu astepta sa te observe el, avand in vedere ca el deja sta cu alte fete.
Du-te si fa-te remarcata in fata lui, ca altfel, daca astepti vreo minune, s-ar putea sa ti-l sufle altele.
Stiu ca poate parea ciudat sa mergi asa la el si poate ca te gandesti ce sa-i spui. Nu e ciudat deloc. Poti sa te duci sa-l intrebi mai intai ceva legat de vreo ora sau de vreo tema. Eventual, poti sa incepi sa-l bagi in seama pe facebook, poate iti vei controla mai bine emotiile asa pentru inceput.
In fine, ideea e sa nu stai retrasa, pentru ca nu te va remarca niciodata asa.
Succes si sper ca te-am ajutat!

| Devilgrim a răspuns:

Du-te si spune-i ce simti pentru el, nu te musca nu? devil

Bafta, daca esti mica ai grija ca te ranesti usor...

| NiallOnFire a răspuns:

Încearcă sa stai mult prin preajma lui. Vorbește cu el si cunoaște-l mai bine. Si ce dacă mai sta cu alte fete? Intra si tu in discuție cu ei. Dacă crezi ca te place, invita-l la un film sau la un suc. Nu aștepta sa facă el primul pas, pentru ca poate si el așteaptă același lucru din partea ta. Cine știe, poate si el te place. Când faci toate astea, nu uita sa fii tu însăți! Si sa zambesi.