| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Sunt un adolescent de 17 ani, băiat! Și îmi place de o fată, fata e la mine la liceu, e în clasa a-IX-a, su sunt a-XI-a! Bun, ne-am întâlnit, am vorbit pe mesaje, eu i-am și zis că o plac! Desigur ea nu mă place, adică cum să zic, avem niște prieteni comuni, și le-a zis lor în felul următor că îi place de mine că sunt înalt, și că sunt un băiat de treabă dar a zis că sunt prea,, cuminte " pentru ea! Noi mai vorbim, și stau și mă întreb, ce înseamnă acel cuminte? Fetelor din ziua de azi nu le place un băiat care nu vrea să le înșele și care le respectă?

2 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Adica esti prea timid. Asta voia ea sa spuna.

| Miruna333 a răspuns:

Cine a spus ca opusul unui om cuminte este un om lipsit de respect care insala? Nimeni, tu ai dedus asta. Cu siguranta s-a referit la faptul ca pari mult prea la locul tau, introvertit, fara sare, piper, prin cuminte nu s-a exprimat prea bine.