| eveline a întrebat:

Buna toturor:Xam nevoie de putin ajutor...am o cartela de vodafone pe care nu o incarc, de fapt nu am mai incarcat-o de acum un an dar tot nu mi-au dezactivat-o si asta e bine, eu nu o incarc deoarece primesc de la o singura persoana telefon si nu avea rost.Acum am decis sa o tin numai pe asta in telefon fiindca este usor numarul.In fine am incarcat-o si nu merge sa dau mesaje si nu inteleg de ce. Tin minte ca de mai demult nu mergea sa dau mesaje. Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Cred că trebuie să setezi numărul pentru centru de mesaje. Centrul de mesaje pentru Vodafone este: +40722006000. Îl setezi din telefon. Baftă!

2 răspunsuri:
| andreiyo50 a răspuns:

Undeva in setarile telefonului (mesaje - setari - centru mesaje) exista un numar special prin care mesajele sunt directionate spre destinatar. Probabil nr e sters sau eronat. Ca sa scapi de problema suna la *222 si ia legatura cu un operator. El iti va trimite pe telefon setarile necesare mesageriei (adica nr ala de centru corect) si tu ii dai ok (sau save depinde de telefon). Repornesti telefonul si totul e ok.

| alex2009 a răspuns:

Dupa ce scrii acel nunar la centru de mesaje mai trebuie sa stezi si valabilitate maxima a mesajelor daca nu te descurci suna la steluta 835 si te ajuta un operator ii spui ca nu poti trimite mesaje.