| xxxxporsh a întrebat:

am 2 luni de cand ies cu un baiat,el este deosebit de sincer grijuliu,cand e cu mine parca e un copil mic,in ochii lui poti citi,,am nevoie de iubire, grija,, este foarte sensibil...problema este ca a avut un trecut nu prea dragutz,permanent fuma era beat etc. Shi plus ca a avut foarte multe iubite inaintea mea,el spune ca se va opri la mine,va ramine cu mine pana la urma, eu am 15 el 16 si eu sunt o persoana cu anumite principii,sunt cuminte shi prefer un stil de viata mai linistit spre deosenire de el. El spune ca penru mine este gata sa se schimbe ba chiar a lasat shi fumatul sau cel putin se staruie,ni-am facut shi planuri de viitor ca vom avea o familie ect. O problema ar fi faptul ca el mereu ma atinge peste tot (deci repet peste tot) shi asta ma cam detanjeaza,am vorbit cu el insa el spune ca sunt iubita lui si ca e cv normal, mie frica sa nu ajungem prea departe shi nu sunt prea sigura dr sentimentele lui pt mine...multe persoane imi spun ca voi ajunge shi voi vedea cine este adevaratul el..shi ma cam sperie asta..credeti ca ar trebui sa am incredere in el sau mai bine ar fi sa pun punct?

Răspuns Câştigător
| AnarchyUK a răspuns:

Definește cuvântul „grijuliu". Ce înțelegi tu prin acest lucru? Un băiat căruia nu-i pasă că te deranjează ceea ce face? Combinată cu definiția sensibilității, ar trebui să-ți dai singură seama că nu e în regulă.
Ceea ce vreau să spun este faptul că dacă te deranjează ceea ce face, spune-i. Dacă este atât de atent precum reiese din caracterizarea ta, ar trebui să înțeleagă. În caz contrar, ori nu se prinde, ori chiar nu-i pasă.
Decizia finală, bineînțeles, tu o faci.