| sweetgirl1212566 a întrebat:

am cunoscut un băiat, ne înțelegem bine și cred ca m-am îndrăgostit de el, dar îmi este frica sa ii spun și nu stiu dacă îmi doresc o relație pentru ca vreau da ma axez pe scoala. Vreun sfat?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Daca vrei sa te axezi pe scoala, fa asta dar eu consider ca poti sa iti imparti timpul si intre scoala, iubit si distractie. Ca sa ai rezultate bune la scoala, nu trebuie sa stai toata ziua sa tocesti si sa nu mai faci nimic altceva. Daca iti doresti o relatie cu el, spune-i ca il placi si vezi ce spune si el. Daca nu esti sigura pe asta, mai bine nu ii spune nimic. Daca nu il placi cu adevarat, o sa iti treaca si o sa vrei doar sa fiti prieteni.

1 răspuns:
| adriangrowinglife12 a răspuns:

Eu zic sa mai astepti, adica sa mai conversezi cu el si sa vezi daca chiar va potriviti. Daca da, si sunteti pe aceeasi lungime de unda, atunci eu zic sa continui cu el si sa te imparti intre scoala si el pentru ca nu trebuie sa inveti toata ziua ca sa ai note mari. Cel putin asa a fost la mine