| MichaelJackson96 a întrebat:

am foarte mare nevoie de ajutor. Va rog sa nu ma credeti nebuna.Sunt intr-o stare, nu stiu cum sa zic. Faza este ca mie'mi place foarte mult de Michael Jackson [ripcrying ] Sunt fana de cand a murit, din pacate. si de atunci viata mea s-a schimbat radical.Am inceput sa'l visez.Nu ma mai saturam de el si nici acum nu ma satur.Ascult zilnic muzica lui. E ca un fel de alinare. Si plang intr'una. Il iubesc foarte mut.Se macina inima in mine.Nu pot sa dorm noaptea. mi'e gandul numai la el.Nu pot sa mai invat de la un timp la scoala ca ma gandesc numai la muzica lui si la el, nu mai pot sa fac nimic, ma gandesc numai la el.Imi vine tot timpul sa plang dar din pacate nu pot plange tot timpul ca m'ar vedea parintii + ca am tata vitreg si mamei mi-e frica sa'i spun ca sunt indragostitta de cineva care nu mai exista, si chiar daca ar fi fost in viata ar fi fost ceva super-imposibil. Nu cred ca mai continua in starea asta. Am nevoie de cineva care sa ma inteleaga [tot un fan MJ] dar nu gasesc.cuiva caruia sa ma descarc. nu mai pot sa tin in mine. saimi vina sa plang ziua, si sa tin in mine, iar seara sa sa ma descarc pe toata ziua. Ma cutremur. abia mai vad tastele.Imi vine sa mor. ce sa fac? am incercat sa'l uit dar nu pot. Pe zi ce trece il iubesc tot mai mult, si ma doare tot mai mult. Oare e prima mea dragoste?straight faceprea tare doare. N'asi simti atata durere nici daca ar muri mama. E si durere dar si iubire, nu stiu cum sa exprim.Va rog care puteti sa ma ajuta'ti ajutati-ma iar cei ce nu, va rog nu jigniti.Multumesc

6 răspunsuri:
| Emilutzu_1786 a răspuns:

Pai stai linistita ca nu se va ridica din mortisadincepe sa asculti usoara nu pop plimbate mai mult cu prieteni poate te indragostesti de vre un baiat ar fi tare ca toata suferinta ar disparea.mamei tale nu ii place MJ? daca da poti sa te descarci la ea daca nu ii spui tot prietenei tale (cea mai buna)care si ea te considera la fellove strucksi poate scapi de framantarea asta mie una nu mi-a placut muzica pop ca am crezut si cred in continuare ca muzica aceea nu are senshappy eu acult toata muzicaa usoara e super cool sau daca preferi rockul asculta,, Evanescence"totusi nu e bine sa fi "idolul,, sadORICUM DUMNEZEU A VRUT SA SE DUCA LA EL...ADICA IN RAI...gandeste pozitiv ca eu la fel gandesclove struckdoar incearca sa uiti incepe de la capatadika cu muzica usoaralove struck succes lasa-mi si mie id tau happybig grinwinking

| mikmiki a răspuns:

Si eu am pierdut o persoana foarte draga.Mie imi face bine cand ma uit la amintiri dar din povestea ta inteleg ca amintirile legate de el cred ca te fac sa suferi si mai mult.Eu te sfatuiesc in modul urmator si cred ca ar trebiu sa-l urmezi:descarca-te in fata prietenei cele mai bune sau in fata mamei, apoi incearca sa nu mai asculti melodiile lui sau melodii de dragoste sau triste...incearca sa nu te mai gandesti, si cred ca ar trebui sa iti gasesti o ocupatie ca sa nu-ti mai fie gandul la el ca sa iti ocupi mintea cu altceva... sper ca te-am ajutat intr-un fel si sa stii ca te inteleg chiar daca nu sunt fan M.J.

| xyz321 a răspuns:

Fa-ti un iubit urgent! crede-ma ca ai nevoie. bafta.

| jacksonqueen a răspuns:

Stii.sunt oarecum in aceeasi faza ca si tine.mereu mi-am dorit pe cineva alaturi de mine cu care pot discuta.si cred ca ai gasit persoana potrivita big grin ia incredere kiss uite id meu, daca vrei sa vorbim " andra_michael50@yahoo.com

| IOANAio9 a răspuns:

In primul rand si eu sunt fana mj(love mj:*)in al doilea rand eu pot sa-ti dau idul meu de mess (pe privat,bineinteles) sa te descarci pentru. ca si eu eram asa mai "disperata" la inceput acum nu mai sunt asa de disperata dar asta nu inseamna ca nu mai sunt fana, vreau sa spun ca, chiar daca nu asculti muzica lui sau orice tine de mj asta nu inseamna ca el nu o sa mai fie in sufletul tauwinkingar trebui sa mergi si la un psiholog.incearca sa te intragostesti de un baiat, iesi in parc cu prietenii sau la un suc...etc.oricum eu te astept pe id papa:*

| lory_8089 a răspuns:

Te inteleg perfect si eu sunt la fel...il iubescu foarte mult pe michael si stiu toate melodiile lui si tot despre el daca vrei sa vb despre mj da-mi id-ul tau