| IfICanIhelpYou a întrebat:

Ma doare capu simt ca mor, chiar in acest moment plang de durere va rog! ce sa fac!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BubuLina999 a răspuns:

Ia o pastila. fa-ti un ceai de tei, linisteste-te, nu te mai gandi la durere si pune-te in pat. gandeste te la ceva frumos...

18 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Ia un analgezic si pune-ti o caciulita in cap.Stai linistit in pat.

| noktambul a răspuns:

Ce sa faci?! Mai intai si mai intai sa pui mana pe un manual de limba romana. Dupa aceea incearca si un antinevralgic. Sanatate maxima iti doresc va rog happy

| Merilynne a răspuns:

Ia o pastila apoi du-te sa te culci, incearca ca nu mai plangi ca o sa te doara si mai rau.

| TheAce a răspuns:

Ia un ketonal daca duresti efect imediat, altfel poti lua si un algocalmin (nu paracetamol!). Apoi inchide calculatorul macar pentru o ora, cel mai probabil e sursa durerii.

| vali1985 a răspuns:

Ia paracetamol.

| foxsilver a răspuns:

Si chiar nu ai un algocalmin sau ibalgin prin casa? Macar o banala aspirina, si tot e ceva, decat deloc!

Răspuns utilizator avertizat
| Zuzazozo a răspuns:

Ia un Nurofen sau un Paracetamol Parasinus.

| LollypopMe a răspuns:

Nu mai sta la calculator!

| ChocolateFantasy a răspuns:

Sa ..iei o pastila, doh! straight face Sa stai in pat si sa nu mai stai cu ochii in calculator

| girl28 a răspuns:

Ia nurofen pentru durere sau algocalmin.

| AlexICAAlexel a răspuns:

Nu mai sta la calc., ia o pastila, si dupa aceea sa te duci la doctor, poate fi ceva serios!

| bee_2378 a răspuns:

sad...sper sa te faci bine, ia un algocalmin

| bonbonica a răspuns:

Daca te doare de nu mai poti posibil nu stiu precis dar poti sa ai cancer la creier nu mai sta la ccalculator si du-te la medic la tomograf

| IfICanIhelpYou explică (pentru bonbonica):

Prea sadic!

| Weider a răspuns (pentru bonbonica):

Esti sadica draga.

| Ancu4 a răspuns:

Si pe mine m-a durut capul crede-ma ia un ibalgin si cand te culci pune o caciula in cap.