| DianaL a întrebat:

happy Am intrat la liceu si sunt doua clase si vreau sa stiu daca cadem in clasa dupa medii? primii cu mediile mai mari intra in prima si restul in a doua? FUNDITA! big grin

Răspuns Câştigător
| Andarock a răspuns:

Da, corect.
Clasele sunt în general A, B, C și D.
Dacă sunt doar 2 clase, înseamnă că sunt A și B.
De obicei, clasa A este cea mai bună, iar elevii cu mediile cele mai mari (primi 25-30 de elevi) intră în A. Restul sunt repartizați în B. happy

3 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Da, in functie de medii, cel putin la mine in oras asa a fost

| Elena97M a răspuns:

Uite ca la mine in liceu nu s-a facut asa. Poate in scolile mari se aleg clasele astfel insa in anii precedenti la mine ii ia intr-o ordine oarecare aletorie, nu stiu sigur.

| Angelique93 a răspuns:

Nu neaparat.Nu cred ca ii pune pe toti cei buni intr-o clasa deoarece trebuie sa existe o balanta, iar daca ii vor pune doar pe cei slabi intr-o clasa nu vor avea cu cine sa concureze in a-si dovedi calitatile.