| Pysykutzza a întrebat:

Buna TPU am nevoie de ajutor ma joc de ceva timp minecraft 1.8.1 si as vrea sa stiu cum pot sa imi fac "semn" la casa adica rombul acela care te indepartezi de el si iti arata de oriunde ai fi casa sau depinde unde l-ai pus..cine ma poate ajuta dau Funda.:-)

Răspuns Câştigător
| Andrei1997 a răspuns:

Se pare ca ai o versiune mai veche de minecraft, dar ma rog...
Acel romb de care zici tu este de la modul "rei's minimap" si ca sa pui semnul trebuie sa apesi "X" apoi dai la waypoints si scrii acolo un nume si dai ok! Iar daca nu ai modul si nici nu stii sa il instalezi cauta pe youtube un tutorial!