| ILoveCats24 a întrebat:

Buna, TPU! Am nevoie de o replica pentru cineva care te jignește ca nu ai forme. Funda

2 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Cine te jigneste, inseamna ca nu te apreciaza, iar cu astfel de oameni nu-i bine sa-ti ocupi timpul, nici chiar cand te plictisesti! Cati ani ai? Nu te intrista, in felul tau arati minunat si nu stii ce a fost in spatele intrebarii. Nu trebuie sa ai nu stiu ce forme, ci ceea ce ai sa porti cu mandrie si incredere in tine! Restul sunt povesti! Numai bine!

| Ara997 a răspuns:

Nu am forme? dar am contzinut!
/////////////////////////////////////////////
vorba poetei:
Nina Cassian - Forma Si Continut

Într-un recipient de lut,
am introdus un continut.
Dar continutul cel netot
n-a izbutit sa intre tot.
Ceva mai mult de jumatate
îi atârna înca la spate,
iar jumatatea de la cap
tipa si dânsa: „Nu încap!"
Atunci am convocat poetul
sa faca treaba cu încetul.
Poetul a intrat în vas,
dar continutul a ramas
afara ca si-acum un ceas.