| TheSpongebobb123 a întrebat:

Am o camera foto Nikon Coolpix P100 si vroiam sa va intreb daca se poate cumva sa adaug obiectiv la aparatul foto.happy multumesc happy

Răspuns Câştigător
| roby096 a răspuns:

Nu se poate, e un aparat superzoom. Vine cu un obiectiv propriu din fabrica. E ceva intre un p&s si un dslr, deoarece are procesor de point&shoot dar ii se adauga in obiectiv mare, ca sa para mai dolofan si mai performant dar in afara de zoom nu e cu nimic mai presus decat un aparat mic. In cazul de fata p100 are ceva modificari la senzor, fiind unul dintre primele aparate mici/ sau mijlocii cu senzor cmos, filmeaza full hd, si e destul de rapid. Dar in concluzie nu poti adauga un obiectiv deoarece are unul incorporat:d
funda?

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Nu ai cum, vine asa cum e din fabrica si daca incerci sa-l manipulezi il poti strica.