| ilink1996 a întrebat:

Am o intrebare pentru fete... Ce va amintiti din prima zi cand va vent menstruatia? Ma refer la menarha.Cum v-ati simtit, unde erati, v-ati speriat, impresii, etc.mersi anticipat

7 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Eram acasa, eram foarte fericita, nu m-am speriat deloc, nu m-a durut nimic, desi inainte cu o zi aveam o presimtire ca o sa-mi vina

| LoOvE a răspuns:

Doamne ce intrebari pui si u...este ceva intim, privat si in acelasi timp personal.Nu pot imi pare rau!

| ArinaMK a răspuns:

Pai s-a intamplat atunci cand...
nu sa inamplat inca da abia astept iuuupiiihappy

| AudImagini a răspuns:

Iti spun sincer ca nu am simtit absolut nimic. Cand am ajuns acasa ( eram in vizita ) am observat si i-am spus mamei. Nu e neaparat sa ai simpome.

| dragutza_1869 a răspuns:

Mi-e rusine s spun. mi-a venit noaptea da ff putin. dimineata merg la wc, mama da peste mine si se uita de-odata la lenjerie.eu nu observasem.si ea zice"ti-a venit menstruatia"iar eu am ramas uimita. dupa asta am avut12 zile la rind si o cantitate imensa venea.ma schimbam la 30 min si noaptea.eu nu dormeam noptile si nici mama. da muream de dureri, luam medicamente ce-mi luau durerea pe timp ff scurt.si acum am dureri mari da numai in 1 zi.si am un ciclu normal de 4 zile, regulat.asta e...

| ADDA_4343 a răspuns:

Eram la scoala acum 2 ani in ora de matematica, ma durea spatele simteam ca nu pot sa merg in picioare si bineinteles burtik. seara cand am ajuns acasa i-am povestit bunicii si a spus ca de la oboseala peste cateva minute m-am duc la W. C. si imi venise nenstruatia. sincer dupa m-am simtit bine cu toate ca inca eram in timpul menstruatiei

| lumi_1141 a răspuns:

Eram in oras la cumparaturi.nu am simtit nimic.cand am ajuns acasa si am mers la WC, am vazut si am inceput sa tremur de frica. i-am spus mamei si acum m-am obisnuit