| EnglishGirl2014 a întrebat:

Am o nelamurire. Pentru ce sunt blog-urile? Si, sa spunem ca as vrea sa-mi creez unul, cum as putea?

Răspuns Câştigător
| GabyB94 a răspuns:

Blog = jurnal online

Asa cum mai demult lumea avea jurnale si oracole, acum e blogul. Diferenta dintre blog si site e ca pe blog scrii chestii personale, iti dai cu parerea, postezi chestii care te pasioneaza pe tine. Scrii pentru tine, nu pentru altii pentru ca altfel o sa te saturi repede si nu o sa te tii de el. Un blog e actualizat des (2-3 ori pe saptamana minim). Site-urile sunt mai impersonale, dar depinde de tine cum il faci.

De ce ti-ai face blog? Pentru ca ai o pasiune sau pentru ca ai ceva de spus.

Vezi daca iti place www.webnode.ro si deschide-ti un site personal - ala e blogul lor.

2 răspunsuri:
| Aleqa a răspuns:

Www.tumblr.com
Aici poti incepe sa-ti faci un blog. Blogul e in principal, pentru ati spune parerile si ideile, si pentru ati exprima sentimentele.

| horansgang a răspuns:

Păi pe blog se postează tot felul de chestii; scrii poveşti, postezi poze interesante (sau care te-a impresionat) - în general ceva care să fie pe placul tuturor : dragostea. e cel mai căutat şi discutat lucru.

dacă vrei să-ţi faci un blog, îţi trebuie o pagină de google. fă-ţi un cont pe google şi după citeşti acolo şi ai toate imformaţile necesare pentru a creea una
SAU
ai putea să foloseşti Tumblr-ul ca un blog (de ce nu?) - îţi poţi posta poze, poveşti, statusuri, diverse chestii.

îţi urez baftă!