| AnKa76 a întrebat:

Tpu.Am o problema.Am multi prieteni dar nu am un prieten cel mai bun.Cel putin eu nu consider vreunul.Cum pot face sa-l gasesc pe acel, cel mai bun prieten? Eu nu l-am gasit dar poate ma veti ajuta voi.
Multumesc!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să-ți alegi prietenii adevărați!
Cu plăcere.
Pa, pa.

| AnKa76 explică (pentru Legiuitoarea):

Dar cum? cum il pot alege din toti prietenii?!

| Legiuitoarea a răspuns (pentru AnKa76):

Bună.
La nevoie vezi cine este prieten, cine te bârfește, te minte, te trădează, etc.
Pa, pa.

| victorandrei a răspuns:

Nu te putem ajuta, tu iti cunosti prietenii si tu decizi cui sa te confesezi la nevoie. Ai mare grija ca multi sunt prieteni pana se vad cu sacii in caruta.Nu este o chestie de moment, in timp o sa vezi cine este alaturi de tine si cine atat la greu cat si la bine. Cine iti raspunde la telefon la orice ora neconditionat, cine iti asculta prostiile si te sustine indiferent ce ar zice altii, cine incearca sa te sprijine in orice faci, cine iti zice "stop, gresesti, mai gandeste putin".

| roxyy23 a răspuns:

Prietenia cea buna vine de la sine nu poti sa iti faci un prieten bun ca asa vrei tu sau cand vrei tu... asta vine de la o prietenie indelungata si dupa un timp realizati ca sunteti buni prieteni sper ca te-am ajutat