| anonim_4396 a întrebat:

Am o relatie de 3 ani si locuim impreuna in alt oras, studenti. Ne intelegem foarte bine chiar daca stam cam tot de 3 ani impreuna. A fost marea mea? si va fi mereu, asa cred si sper.Am folosit " chiar daca" laughing deoarece cunosc multe cupluri care au diverse motive de cearta si mi se pare straniu cum de noi nu avem. El gateste, face curat, are grija de mine; eu la fel, dar mai putin cu gatitul deoarece sincera sa fiu nu prea le am...asta nu este o problema. Avem planuri de viitor impreuna, ne tinem de facultati, avem povesti de viata asemanatoare. Una din chestiile dubioase este ca facem dragoste uneori o singura data la 3 saptamani si nu simtit nimic schimbat la noi, relatie, totul este normal.O amica mi-a spus ca este motiv bun pentru o urmarire.Sincera sa fiu are facultatea peste drum si ii cunosc toti colegii, colegele; sunt in grupul clasei, stiu orice misca acolo.Nu iese niciodata fara mine sau eu fara el deoarece avem toti prietenii comuni si toti formeaza cupluri. Nu ma inseala si nici eu n-as face asta. Inainte de iubire ne respectăm foarte mult si nu am face asa ceva.Nu imi laud relatia, dar e ciudat in acelasi timp.Credeti ca ne plictisim unul de altul fara sa ne dam seama? Ne-am cumparat de curand un xbox si ne jucam incontinuu,ne uitam la seriale,iesim...e normal totul, dar oare sa-mi pun semne de intrebare? Daca se plictiseste de mine? Recunosc ca sunt cam alintata, dar am crescut fara parinti si e tot ce am, sincera sa fiu n-as vrea sa-l pierd.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dar tu ce faci ca sa-l inciti?
Ca nu-i doar vina lui ca avetis ex atat de rar!
Poate este vremea sa discutati subiectul asta si sa aduceti noutati in viata voastra intima, ca relatia sa functioneze, asa cum o afcem noi, astia casatoriti de peste 20-30 de ani. Rutina apare dupa cativa ani in orice relatie, dar este vina AMANDORURA daca nu aduceti noutati si nu schimabi ceva in relatia intima, ca va plafonati si se duce naibii relatia, din cauza unui motiv banal, pe care puteti cu succes sa-l improspatati la fiecare sezon, cu picanterii, jocuri incitante samd.

| Donsavas a răspuns:

Nu-l pierzi. Iti zic sigur. Ii place. Este genul de om familist. Ce coincindenta ca tu fix de asta ai nevoie si culmea, asta ai ales! Bucura te de viață ta si lasa grijile unde nu sunt, dacă se plictisea, te plictiseai si tu sau apăreau neînțelegerile doar ca voi va conplaceti in acest confort si tocmai ca sunteti confortabili va face sa fiti bine voi.

| munteanuionvictor a răspuns:

Tu,când simți nevoia să faci sex cu el, ce faci? Îi spui ceva, îl atingi să-i dai de înțeles ce vrei?

| Shooterman a răspuns:

Pai mai exact unde e problema?

| Tpuuser1 a răspuns:

Marea mea (inima) = dragoste am vrut sa spun.