| QueenCobra a întrebat:

am o verisoara care are o prolema, poate ma veti ajuta voi...Deci,de cativa ani verisoara mea are atacuri de panica,dar nu din senin,ea se panicheaza cand cineva o ameninta,indiferent ca il cunoaste sau nu,mai ales cand eram odata la ea, cineva a venit sa o caute la usa si a sunat-o intens si ea a facut un atac de panica.
De atunci ii e foarte frica sa fie singura din cauza ca poate fi atacata si nu se va putea apara...Nu a incercat tratamente medicinoase dar a incercat psihoterapie si nu a ajutat-o. Vreau sa mentionez ca anul trecut a avut o trauma din cauza sanatatii care a luat-o foarte in serios si a slabit mult si era foarte stresata,iar acum nu se poate relaxa din cauza ca are mereu gandul fix ca va fi singura si cineva o va ataca,si eu as vrea sa o ajut dar nu stiu cum, deci am apelat la voi.Ma puteti ajuta?

1 răspuns:
| LoredanaT a răspuns:

Sa mearga la mai multi doctori ca nu e de binesad