| Poison_9925 a întrebat:

Am si eu nevoie de sfaturi sad. M-am indragostit de un fel de "ratat" sa zic asa.Este cam uratel si poarta ochelari, dar ne intelegem foarte bine si ma face sa rad mereu, il iubesc dar atractie? aici sunt confuza.Eu sunt o fata destul de populara in liceu, problema este ca suntem din acelasi liceu si alti baieti vor sa fie cu mine incepand de la 16 pana la 23 ani.Pana acum am stat numai cu baieti frumosi.As vrea sa fiu cu el, dar lumea va vorbi, ce vor crede ceilalti? Mai ales ca fac misto de el. Daca ies cu el in oras cred ca el se sperie mai rau de un aurolac decat minelaughing, asta ca exemplu.Nu stiu ce sa ma fac, ma doare capu` si el mi-a zis ca tine la mine. dati-mi un sfat sadva rog fara rautati, asta e adevarul... Funda happy

7 răspunsuri:
| Ally98 a răspuns:

Uite cupleazate cu el si asta basta ce conteaza ce spune lume iesi tu cu el sau ies ei cu el nu ai de ce sa puneti la sulfet to ce spune lume pentru ca e rea si de asta sunt facuti birfitori sa birfeasca si sa jicnesca ca alceva mai bun nu stiu ce sa faca asa ca fa ceti spune inima

| hahaha a răspuns:

Nu-l baga in seama! ca dupa poate o sa tina la tine, si tu sigur o sa te desparti de el cat de curand daca zici ca esti cum esti, si el o sa sufere dupa tongue

| Hokaghe a răspuns:

Pentru inceput nu-l mai considera ratat, vad ca te simti bine in preajma lui si pare un tip de treaba, chestia asta cu popular si nepopular in liceu e cea mai naspa treaba si cred ca asta este singura problema pentru tine, inceteaza sa te mai gandesti ce ar spune altii pentru ca din cauza asta ajungi sa nu faci niste lucruri pe care dupa o vreme o sa ajungi sa le regreti.Gandestete la faptul ca : Ce ai de pierdut!

P. S Si cu 16-23 ani m-ai lasat fara cuvinte! in sensul negativ.

| opschris a răspuns:

In sfar4sit tiai dat seama ca iubirea nu consta in "ce dragut/draguta "eeste totul iubire pura... zii ca il iubesti si mai vadetzi voi apoi...

| Noonee a răspuns:

Dupa cum ai zis, el ti-a zis deja ca tine la tine si sunteti amici asta reiese din "ma face mereu sa rad, ne intelegem f bine."
Pai ai putea sa nu-ti pese de cei din jur, nu? pana la urma e viata ta, poti vorbi si cu mama ta de chestia asta nu trebuie sa asculti de noi stii "follow ur heart".
Dar si faza ca nu stiu cat va tine si daca sufera si el si ai de suferit si tu poate din cauza vorbelor, daca esti o fata populara si arati bine ai putea tu sa-l faci pe el mai popular, asta daca tine de caracterul lui daca este un las... nu merge
Al doilea rand depinde cati ani are... daca are 16 nu te cupla cu el,(reiese ca ai 15-16 ani fiindca ai zis ca vor baietii de 16 -23 sa fie cu tine)cred. Daca el are 18 ani atunci poate fi mai bine fiindca el nu va mai sta mult in liceuthinking si depinde daca vrei tu o relatie lunga

daca vrei relatie lunga eu zic sa risti

daca vrei relatie scurta... lasa-l in pace! laughing

spune-i ca sunteti amici si atat...

bafta si o zi buna happy

| Poison_9925 explică:

@Azazel iti multumesc tare mult pentru timpul acordat, tie si celorlalti, dar vreau sa precizez aici am zis cu mine vor sa stea intre 16-23 nu ca as fi stat cu barbati de 23 de ani, vroiam sa zic ca exemplu ganditi-va la o fata nu stiu care o considerati cea mai populara din anturajul vostru sa o vedeti cu cel "ce faceti misto mereu de el". Tin la tipu asta...eu vreau doar niste sfaturi, daca considerati asta un lucru urat negativ si nu aveti sfaturi nu are rost sa va pierdeti timpu` aici apelez doar la oameni care vor sa ma ajute.

multumesc happy

| mary_1175 a răspuns:

Ce conteaza ce spune lumea...conteaza ce vrei tu, ce simti tu.nu trebuie sa te iei dupa gurile lumii...